Košarkaši Zrinjskog osvojili Kup Herceg-Bosne

Kup Herceg-Bosne
1/7
25.01.2017.
u 20:27

Košarkaši Zrinjskog pobjednici su Kupa Košarkaškog saveza Herceg-Bosne. U finalnom susretu Plemići su u dvorani na Bijelom Brijegu pobijedili gradskog rivala Student s 84:57 (22:16, 16:15, 21:16, 25:10).

Student je bolje otvorio susret i u 3. minuti imao vodstvo 9:2. No, ubrzo je Zrinjski tricama Đurasovića i Begića uspio poravnati, a zatim serijom poena riješiti u svoju korist prvu četvrtinu 22:16, piše Pogled.ba.

Dobar otpor Student je pružio i u drugoj četvrtini, pa je minutu i pol prije kraja prvog dijela imao zaostatak od samo jednog poena. Plemići su serijom 6:0 otišli na odmor s vodstvom 38:31.

Zrinjski je utakmicu definitivno prelomio na otvaranju treće četvrtine. Igrači trenera Hrvoje Vlašića podigli su agresivnost u obrani, i serijom 11:0 dolaze do 18 poena prednosti. Sredinom treće četvrtine Zrinjski je vodio 57:35, da bi potom Student do isteka četvrtine smanjio na 59:47.

U posljednjoj četvrtini Zrinjski je iz minute u minutu povećavao prednost za konačnih +27.

Draško Knežević postigao je 28, a Božo Đurasović 24 poena za Zrinjski, dok je u ekipi Studenta bolji od ostalih bio Ivica Širić s 15 koševa.