GOŠK u Gabeli deklasirao Igman i 'skočio' na peto mjesto Premijer lige BiH

GOŠK Gabela
23.09.2023.
u 20:55

GOŠK je večerašnjom pobjedom skočio na peto mjesto Premijer lige BiH, dok je Igman pao na devetu poziciju.

Nogometaši GOŠK-a pobijedili su stadionu "Perica Pero Pavlović" u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Igmana rezultatom 4:0 te su tako skočili na peto mjesto na ljestvici elite bh. nogometa.

Ekipa iz Gabele je dominirala u prvom poluvremenu u posjedu lopte te su imali više opasnih napada, a nagrada je stigla u sudskoj nadoknadi kada je iz penala pogodio Skorup.

U nastavku utakmice uslijedio je potpuni potom ekipe iz Konjica. Prvo je u 64. minuti Musulin udvostručio prednost GOŠK-a, piše Klix.ba.

Obšivač je potom deset minuta prije kraja utakmice postigao treći pogodak za domaće, da bi u 88. minuti Hasukić postavio konačnih 4:0.

U narednom kolu GOŠK gostuje ekipi Sloge Meridian, dok će Igman ugostiti prvaka Zrinjski.