Kup Mostara 2016.

Džudašima Neretve 28 medalja i dva pehara

19.09.2016.
u 11:00

Na međunarodnom džudo turniru 9. kup Mostara 2016. sudjelovalo je oko 400 natjecatelja iz 35 džudo klubova iz RH, Crne Gore i Bosne i Hercegovine. U ukupnom plasmanu JK Neretva je ostvario odličan rezultat osvojivši pehar za najbolju drugoplasiranu ekipu. 1. mjesto JK Berkovići (BiH) 53 boda, 2. JK Neretva Mostar (BiH) 45 bodova, 3. JK Akademik Nikšić (MNE) 41 bod, 4. JK Bosna Sarajevo (BiH) 34 boda, 5. JK Zvijezda Banja Luka (BiH) 16 bodova. Galebice i galebovi JK Neretva osvojili su ukupno 28 medalja, od toga 9 zlatnih, 8 srebrnih i 11 brončanih. Mora se naglasiti kako su se natjecatelji Neretve često međusobno nalazili u borbama za odličja, pa je stoga i manji broj medalja od očekivanog. Još jedan pehar pripao je po osvojenom broju bodova daleko uime svih ostalih klubova za najbolje kadete i kadetkinje turnira koji su osvojili članovi i članice JK Neretva. Zlatne medalje osvojili su Hugo Kraljević, Iva Zovko, Petra Tole, Mak Hadžić, Domagoj Pušić, Ante Galić, David Pušić, Samuel Matijević, Sandra Sivrić. Srebrne medalje: Adriano Markulj, Lana Tole, Iva Zovko, Luka Bošković, Stjepan Salmanić, Srđan Ajvaz, Vesna Vukoja, Andrea Ćorić. Brončane medalje: Korina Džidić, Petra Tole, Sara Majić, Hrvoje Knezović, Stjepan Salmanić, Karlo Križanac, Sergej Jarendić, Filip Zovko, Luka Đurić i Karlo Previšić. “Možemo slobodno reći da iz natjecanja u natjecanje pokazujemo sve kvalitetniji rad s mladima, što potvrđujemo i ovim posljednjim izvrsnim rezultatima. Natjecatelji Neretve su pokazali izrazitu srčanost i tehničko znanje te su s pravom osvojili ekipni pehar za najbolju drugoplasiranu ekipu i još jedan za najbolje kadete i kadetkinje turnira, ističe se u priopćenju kluba. •