Derventa u velikom stilu “oborila” studente i sad čeka potvrdu doigravanja

26.04.2017.
u 08:00

Veliki posao u predzadnjem kolu Premijer lige rukometaša napravila je Derventa, koja je protiv izravnog konkurenta sarajevske Bosne i to na gostujućem terenu, izvadila vizu za doigravanje.

Trebaju samo bod

Momčad Zorana Dokića do velikog uspjeha dijeli samo ovjera za koju je dovoljan i bod u zadnjem kolu, doma, protiv Borca, dok jedinom preostalom konkurentu Konjuhu preostaje nada u kiks Dervenćana kako bi se domaćom pobjedom kroz iglene uši, domogli trećeg mjesta i Lige za prvaka.

Bosna je u dvorani “Ramiz Salčin” na Mojmilu, dobro otvorila i u 10. minuti imala osjetnih 4:1, nakon čega su se Dervenćani pribrali i pravom kanonadom stigli do 6:8. U 25. minuti bilo je 10:10, a na poluvremenu također neodlučno 12:12. Derventa bolje ulazi u nastavak, s tri uzastopna pogotka se odvaja na 15:12, međutim studenti se konsolidiraju pa je u 45. minuti ponovo neodlučno 18:18, da bi se gosti u 50. odlijepili na 20:23 i prednost sačuvali do kraja. Memić i Alibegović postigli su po pet pogodaka za domaće, a kod gostiju najučinkovitiji bio je Zelić koji je osam puta zatresao mrežu domaćih vratara. I drugi derbi, utakmica Borac – Vogošća pripao je gostima 28:29, poluvrijeme 13:12. Poveo je Borac, Vogošća preokrenula na 5:6 u 15. minuti, da bi se na poluvrijeme otišlo s minimalnom prednošću za Banjalučana 13:12.

Bez pogotka do kraja

Kada su domaći u 37. minuti, stigli do osjetnih 24:21, mislilo se da je pobjednik poznat, međutim tek tada počinje zaplet, gosti u 53. poravnavaju na 25:25, a u 26. imaju kapitalnih 27:29. Do kraja susreta Vogošćani nisu uspjeli pogoditi mrežu, međutim bodove im je sačuvao odlični vratar Haseljić koji je u dva navrata obranio sedmerce za izjednačenje. Uglavnom, obranama u završnici Haseljić je zasjenio sve aktere derbija kola.

U ostalim utakmicama bilo je rezultata koji će se pamtiti, kao što je pobjeda Maglaja protiv Krajine 53:43 (25:23). Mehinagić je u susretu bez obrana, pogodio 13 puta za domaće, a Bezbradica za goste. Važnu pobjedu u borbi za opstanak protiv Prijedora izborila je Krivaja, prvi tobdžija bio je Huskić osam, dok je za goste Miljuš pogodio četiri puta. Neslavnu sezonu Čelik je zaključio porazom od Konjuha 31:43. Edin Bajramović pogodio je deset puta za domaće, a Alibegović osam za goste. Uglavnom, Konjuh je iskoristio domaći poraz Bosne, te slobodno kolo Zrinjskog i gostujućom pobjedom jedini još ima kakve takve izglede ugroziti drugo mjesto Dervente. Važnu pobjedu vrijednu opstanka protiv izravnog konkurenta Sloge izborilo je Goražde.

Rezultati 23. kola, Banja Luka: Borac M:tel – Vogošća PH 28:29, Sarajevo: Bosna – Derventa 26:29, Zenica: Čelik – Konjuh 30:41, Goražde: Goražde – Sloga 37:29, Zavidovići: Krivaja – Prijedor 38:17, Maglaj: Maglaj – Krajina 51:43.

Poredak: Vogošća PH 67, Borac M:tel 54, Derventa 46, Konjuh 43, Zrinjski 40, Bosna 40, Maglaj 39, Goražde 37, Krivaja 34, Sloga 33, Čelik 21, Krajina 13, Prijedor 13, Hercegovina 4 boda.