odigrali s rezultatom 66:66

Bosna i Široki odigrali bez pobjednika prvi polufinalni susret

Bosna i Široki
Fena
21.05.2025.
u 21:21

Prvi polufinalni susret završnice košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine između Bosne i Širokog okončan je bez pobjednika, rezultatom 66:66. 

Utakmica koja se igrala u sarajevskoj Skenderiji donijela je izjednačenu košarku iako je domaći sastav bolje započeo susret i već u prvoj četvrtini stekao značajnu prednost, koja je u jednom trenutku bila i dvocifrena. Posebno su se u tom dijelu susreta istakli Petar Kovačević i Haris Delalić, koji su predvodili igru domaćina. 

Ipak, Široki se nije predavao i brzo se na krilima Josiaha Stronga, koji je bio najefikasniji igrač svoje ekipe, uspio u potpunosti vratiti u igru. Do kraja prvog poluvremena gosti su anulirali prednost Bosne, pa se na odmor otišlo s rezultatom 36:34 u korist domaćih.

Igra je u nastavku meča postala znatno čvršćam, a na kraju treće četvrtine Bosna je uspjela zadržati blagu prednost od 54:51. 

Jarrod West je u posljednjem dijelu meča pogodio nekoliko važnih trojki i držao Bosnu u prednosti. Četiri minute prije kraja, Bosna je vodila rezultatom 63:59, ali gosti 45 sekundi prije kraja susreta dolaze do izjednačenja. 

U preostalih nekoliko napada nijedna ekipa nije uspjela postići odlučujuće poene, pa je susret završen bez pobjednika. 

U ekipi Bosne najefikasniji je bio Kovačević s 18 poena, dok se s druge strane istaknuo Rebec s 13 poena.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije