Rukomet

Borac osvojio deveti naslov prvaka BiH, Izviđač katastrofalan u gostima

29.05.2017.
u 08:00

Bilo je lijepo dok je trajalo, bila bi kratka konstatacija po završetku Lige 4 za rukometnog prvaka BiH, iz kuta navijača ljubuških skauta. Izviđač se od naslova oprostio na neočekivano sterilan način, bez osvojenoga boda u gostima. Uz dugu stanku od službenih utakmica, koja je lani bila kobna i za Borac, što se sve obilo o glavu skautima, teško je na prvu reći, tek ostali su bez naslova za koji im je nedostajao jedan jedini gostujući bod!? Imali su za njega 7 sekundi u Živinicama, ali je prilika otišla u nepovrat. Uz tu žalopojku iz kuta skauta, Vogošći CO i Konjuhu treba odati priznanje za fer i sportski pristup. Kako se i očekivalo, Vogošća je žarko željela uzvratiti Borcu za skandaloznih 36:21 u prvoj utakmici u Banjoj Luci. To je i uspjela, dok su poraženi Banjolučani osluškivali vijesti iz Živinica gdje je utakmica nešto dulje trajala, domaći igrači su zadovoljni napuštali teren. Prezadovoljni su i Živiničani, njihov trener Bojan Unčanin najavio je da im je cilj treće mjesto, što su i ostvarili. Uglavnom, favoriti završnice Izviđač CO i Vogošća su razočarali. Upravo su ishodi završnice pokazali da je rukomet ne samo potencijalno najjači, nego i najzdraviji bh. sport, naravno, izuzimajući ljude koji vode Savez, odnosno saveze. Izviđač CO je dobro krenuo u Živinicama, u prvih desetak minuta imao je vodstvo, a domaći su u 16. minuti stigli do prednosti 8:6. Trener skauta Zdenko Grbavac uspio je time outom u 17. minuti razdrmati svoje igrače koji serijom 7:3 preokreću rezultat pa se na odmor odlazi s prednosti gostiju od 14:16. Dobro je Izviđač otvorio i drugi dio, držao prednost od dva, tri pogotka do same završnice, kada na scenu stupaju izvrsni Enes Sirčo na vratima i iskusni Davor Kadić koji je neumorno trpao pogotke i zaustavio se na broju 10! U zadnjim minutama na terenu prava drama, ali su domaći uspjeli sačuvati prednost i konačnih 29:28. Žestoko je bilo i u Vogošći. Ponovno je blistao vratar Šabanović - 20 obrana. Domaći su poveli 4:0, pa 5:1, a na poluvremenu 15:11. Vogošća je diktirala ritam i u nastavku, a Borac se tek u završnici primakao, no nije uspio preokrenuti.