Borac doživio težak poraz u Sjevernoj Irskoj

FK Borac
23.07.2021.
u 07:19

Nogometaši FK Borac doživjeli su sinoć težak poraz u utakmici protiv ekipe Linfielda iz Sjeverne Irske. "Lešinari" su izgubili 4:0.

Šok za Borac uslijedio je već u 3. minuti susreta kada je Njuberi poslao loptu u mrežu nakon loše reakcije obrane.  Linfield je poveo 1:0.

U 24. minuti, nakon stalnog pritiska. domaćin je vodio 2:0 zahvaljujući golu koji je postigao Manzinga, prenosi N1.

U drugom poluvremenu Borac se aktivirao, ali je Mulgru pogodio mrežu za 3:0 i srušio nadu Borca za oporavak. No, “utrpavanje” domaćina nije prestalo. U sudskoj nadoknadi Borac je primio još jedan gol, a zabio ga je Callacher u 92. minuti.

Na utakmici je “požutilo” pet igrača FK Borac (Begić, Vojinović, Molls, Subić, Vušurović) i tri Linfielda (Callacher, Clarke, Hume).

Novu šansu “Lešinari” će imati u uzvratnoj utakmici koju igraju kod kuće.