HŠK Zrinjski

Bili odlični 50 minuta pa pali

SARAJEVO, 19. novembra (FENA) - U derbi susretu  16. kola nogometne BH Telecom  Premijer lige Bosne i Hercegovine  ekipe Slobode i Zrinjskog u Tuzli su igrale nerje??eno 3:3, ??eljezniÄ?ar je u Vitezu slavio  sa 2:0, dok je Radnik u Bijeljini  bio bolji o
21.11.2016.
u 09:00

Trener Zrinjskog Vinko Marinović nakon susreta sa Slobodom nije imao puno riječi. Ni sam nije mogao objasniti pad koji se njegovoj momčadi dogodio od 50. minute pa nadalje...

Izgubljeni u prostoru

Bilo je jasno kako je Sloboda bolja od Zrinjskog u skok-igri, ali nikomu tko i površno poznaje ovu momčad nije bila jasna naivna igra obrane. Inače, nakon 0:3 vodstva na Tušnju, Mostarci kao da su stali te pomislili kako je utakmica gotova. Uslijedio je brzo šok za šokom, veliki pad u igri. Zrinjski je u 40 minuta primio čak 3 pogotka, a u prethodnih 15 primio ih je svega 8. Jednostavno, obrana je zakazala, skok-igra posebno, Krpić je gol zabio glavom s 11-12 metara. Zakazao je vezni red, napad, baš sva igra prema naprijed. Zakazala je struka s prekasnim reakcijama s klupe. Plemići su se nakon prvog gola uspaničili... Sve to su bile posljedice loše igre u drugom dijelu, posljedice koje ni trener Zrinjskog odmah nakon utakmice nije mogao tek tako objasniti. Treba uzeti u obzir kako je Zrinjski prvih 50 minuta izgledao puno bolje nego Sloboda u svom naletu dobre igre...

- Upravo tih 50 minuta smo igrali izvanredno, došli smo i do tog trećeg pogotka, sve je išlo dobro to tog trenutka. Onda smo napravili tu neshvatljivu pogrešku. Tu su se izgubile sve naše linije u igri. Upali smo u neku dekoncentraciju. Znali smo kako je Sloboda dosta jaka iz tih prekida, međutim, te prekide nismo obranili onako kako smo se pripremali za to. Završilo je 3:3, a kako se odvijala utakmica, mogli smo je u jednom trenutku i izgubiti, izravan je i samokritičan bio trener plemića Vinko Marinović.

Radnik na 6 bodova minusa

Zrinjski je unatrag nekoliko kola imao opipljiviju prednost na vrhu ljestvice. Plemići s 35 bodova i dalje drže vrh, samo im je Radnik sada još malo bliže (29 bodova), ostali pratitelji su također malo bliže... Da stvar bude gora po mostarsku momčad, već idućeg tjedna imaju dočekati Željezničar. Mostarci s dva remija u nizu trebaju pobjedu, posebno bi im ona dobro došla upravo na utakmici protiv Željezničara. Ipak, ta momčad igra sve bolje, dok će u Zrinjskom morati krenuti od sebe i vidjeti što su razlozi padova koncentracije. Plemići su i dalje favoriti protiv bilo koga u Premijer ligi. Kada igraju svoju igru, kao na 50 minuta protiv Slobode, teško ih se može zaustaviti.

- Imamo dočekati momčad Željezničara i moramo prije svega pametno analizirati ovu utakmicu, vidjeti što nam se dogodilo te se na najbolji mogući način pripremiti za idući susret - dodao je Marinović.