kup bih

Bez golova u duelu Borca i Sarajeva u Banjoj Luci

28.02.2024.
u 21:07

Nogometaši Borca i Sarajeva su u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine večeras u Banjoj Luci odigrali neriješeno 0:0.

Susret je protekao u izjednačenoj igri. Borac je imao više loptu u svom posjedu, ali su obje ekipe imale po nekoliko povoljnih prilika. Najbolju priliku za Borac imao je Grahovac u 21. minuti kada je oduzeo jednu loptu na 25 metara od gola Sarajeva, ušao u šesnaesetrac i sa 15 metara šutirao po zemlji, ali je golman gostiju Iliev obranio njegov udarac.

S druge strane, gosti su najozbiljnije zaprijetili u 28. minuti, kada je Kyeremeh pobjegao obrani Borca i šutirao s ruba šesnaesterca, ali je pogodio prečku.

Danas su odigrana još dvije utakmice četvrtfinala Kupa BiH. Zrinjski je u Bihaću pobijedio Jedinstvo sa 1:0, dok je Posušje na svom terenu svladalo Slogu sa 3:2.

Susret Široki Brijeg - Velež odigođen je za 6. ožujka.

Uzvratni susreti četvrtfinala igraju se za 14 dana.