Bekić zabio za pobjedu u derbiju protiv Slobode

asfasf
02.11.2015.
u 06:15

Nogometaši Sarajeva rezultatom 1:0 svladali su Slobodu koja je prije ovog kola bila vodeća momčad Premijer lige BiH i tako prekinuli niz Tuzlaka od 12. utakmica bez poraza. Jedini pogodak na utakmici postigao je Amer Bekić, i to na dodavanje Almira Bekića, a zanimljivo je reći kako su oba ova igrača nosila dres tuzlanskog sastava u početku svoje karijere. Miodrag Ješić, trener Sarajeva, u susret je krenuo bez najboljeg strijelca Leona Benke koji je utakmicu odgledao s klupe, a zanimljivo je da se nije ni zagrijavao, unatoč činjenici da je na semaforu sve do 80. minute stajalo 0:0. Almir Bekić je u 81. minuti sjajno prošao po lijevoj strani ubacio u sredinu za svog prezimenjaka koji matira Pirića. U 94. minuti susreta velika prilika za Slobodu. Govedarica je vratio loptu u kazneni prostor, a Kostić iz odlične pozicije propušta priliku za izjednačenje.