APOEL-ZRINJSKI 6:4 (2:2)

Plemići nakon velike drame u Cipru ispali poslije jedanaesteraca

24.09.2020.
u 19:48

Kako je susret bližio kraju Zrinjski je uspio pritisnuti protivnika imao je i neke obećavajuće situacije ali ipak je regularni dio susreta završen 2:2.

Nakon velike drame na Cipru Zrinjski je ispao od Apoela. Pobjednik je odlučen nakon jedanaesteraca 6:4 dok je susret nakon produžetaka završen pri rezultatu 2:2.

Sadržajan je bio prvi dio. Mostarci su poveli u 10. minuti preko Ivančića. On je glavom lako realizirao priliku nakon ubačaja Todorovića. Ciprani su izjednačili preko Atzilija, koji je pred gol Zrinjskog u došao iz drugog plana te zabio za izjednačenje. Zrinjski se mučio i nakon toga a Ciprani su pritiskali. Obrana Zrinjskog je popustila nakon udarca iz kuta u 27. minuti. Na prvoj vratnici loptu je u gol skrenuo Nuhiu. Zrinjski je do kraja prvog dijela imao priliku preko Bilbije, ali daleko od toga da mu je domaćin dopuštao previše toga u napadu. Na odmor se otišlo prvi vodstvu APOEL-a 2:1.

Zrinjski je puno bolje ušao u drugi dio susreta. Mostarci su bili odvažniji u napadu, pokušavali su preko Todorovića i Bilbije ugroziti vratara. Zrinjski je u drugom dijelu izgledao energičnije i domaćin više nije toliko dominirao. Mostarci su uspjeli izjednačiti u 69. minuti. Zabio je Bilbija na asistenciju Zlomislića. Kako je susret bližio kraju Zrinjski je uspio pritisnuti protivnika imao je i neke obećavajuće situacije ali ipak je regularni dio susreta završen 2:2.

U prvom produžetku plemići su zaprijetili preko Govedarice ali obranio je domaći vratar. U drugom produžetku zaprijetio je Zrinjski preko Bakića a na drugoj strani Brkić je obranio jedan neugodan udarac glavom. Završilo se 2:2 i izvodili su se jedanaesterci.

Kod Zrinjskog su golove zabili Filipović, Govedarica, ali vratar je obranio udarac Ibaneza i Bilbije. Kod Apoela je Azili pogodio gredu ali su ostali igrači bili precizni a Mostarci su na kraju poraženi.

KRAJ PRODUŽETAKA,
JEDANAESTERCI ĆE ODLUČITI POBJEDNIKA, NAKON 120 MINUTA DRAME NA STADIONU U NIKOZIJI

117' Sadiku je dobio žuti karton

116' Dva brza udarca iz kuta Zrinjskog ali bez opasnosti po golmana domaćih Silvu

114' Opasna situacija pred golom Zrinjskog, ali na sreću ništa od toga

112' Bekić snažno šutira preko gola

111' Jensen pravi prekršaj nad Govedaricom, slobodan udarac za Zrinjski

110' Neprecizan udarac Enina nakon ubačaja iz kuta

108' Prekršaj na Filipoviću

106' Umjesto Ćorluke, Žižović na teren šalje Rijada Sadikua

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

105' Dvije minute nadoknade prvog produžetka

104' Snažan udarac Miljana Govedarice u bliži kut gola nakon kontre, ali je Silva obranio

98' Ponovno izmjena u redovima APOEL-a, Izlazi Nuhiu a ulazi Sahar

96' Zlomisliću žuti karton nakon lakta u lice Jensenu

93' Žuti karton dobio je Nuhiu nakon žestokog prekršaja na Ibanezu

POČEO JE PRVI PRODUŽETAK SUSRETA NA NIKOZIJI

U drugoj utakmici Sarajevo je prošlo dalje pobjedom nad Budućnosti 2:1

SUDAC JE ODSVIRAO KRAJ REGULARNOG DIJELA MEČA, SLIJEDE PRODUŽECI

95' Igrači Zrinjskog ne popuštaju pritisak

92' Udarac iz kuta za Zrinjski, haaaaaajmoooo

90' Linijski sudac je pokazao kako će se igrati 5 minuta nadoknade

85' APOEL opet mijenja i u igru umjestoTuhamija ulazi Lundemo

81' Nevjerojatan presing Mostaraca, Bilbija sam pred Silvom, ali je golman APOEL-a bio uspješan

80' Pritisak Zrinjskog se nastavlja, Filipović šutira zamalo pored gola

77' Igraču APOEL-a Tuhamiju žuti karton

76' Na teren umjesto Ivančića ide Govedarica

72' APOEL uvodi u igru Taamarija umjesto Ndongala

69' GOOOOOOOOOOL, Nemanja Bilbija zakucao za izjednačenje, 2:2 na Nikoziji

66' Druga izmjena kod Zrinjskog, umjesto Trebotića u igru ulazi Zlomislić

65' Žižović dobija žuti karton

64' I APOEL radi prvu izmjenu, u igru ulazi Jensen umjesto Zahida

60' Prekršaj nad Ibanezom počinio je De Vincenti

56' Almir Bekić ulazi u igru umjesto ozlijeđenog Tomislava Barbarića

52' Brkić siguran nakon kontre APOEL-a

50' Uporni Bilbija šutira, ali je lopta nažalost prohujala pokraj desne vratnice

49' Prekršaj Bilbije

47' Todorović snažno puca na gol, ali je Silva obranio, mogu li Plemići do čuda u Nikoziji?

45' Počelo je drugo poluvrijeme susreta APOEL - Zrinjski
(nije bilo promjene u sastavima)

Upravo je završilo prvo poluvrijeme na Cipru, domaći vode sa 2:1

44' Nuhiu u zaleđu

41' Prekršaj nad Eninom, nakon koga Bilbija upućuje udarac ka golu Silve ali neuspješno

38' Todorović puca, ali Silva siguran

36' Novi udarac iz kuta nakon intervencije golmana Barbarića

30' Golman Silva brani udarac Bilbije

25' GOL, Novi udarac iz kuta za APOEL i Nuhiu je strijelac za vodstvo Ciprana od 2:1

23.47' Udarac iz kuta za APOEL, vrlo opasan ubačaj ali je obrana Zrinjskog bila uspješna

21.05' Slab ubačaj Filipovića

18' Ćorluka pravi prekršaj

13.18' GOL, APOEL izjednačuje, gol je postigao Omer Atzili

11' Udarac iz kuta za APOEL

10.15' GOOOOOOOOOL, Ivančić je strijelac za vodstvo Zrinjskog od 1:0

6' Zrinjski je bio u napadu, koji je okončan zaleđem Ivančića.

2.35' prva opasnost po gol Zrinjskog, ali je obrana Mostaraca odlično reagirala

Meč je upravo počeo

Zrinjski večeras igra novi značajni europski susret protiv ciparskog APOEL- a. Momčad trenera Mladena Žižovića večeras će nastojati ostvariti najveći europski uspjeh u klupskoj povijesti mostarskog kluba - plasman u playoff Europske lige. Uoči ove utakmice APOEL ima ulogu favorita, ali iz mostarskog kluba najavljuju kako će dati sve od sebe kako bi napravili iznenađenje.

Od prvog minuta na Cipru će APOEL i Zrinjski istrčati na teren u ovim sastavima:
APOEL: Silva, Nsue, Artur Jorge, Santos, Andre Geraldes, De Vincenti, Tuhami, Atzili, Ndongala, Nuhiu, Zahid.
Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Jakovljević, Barbarić, Ibanez, Trebotić, Enin, Bilbija, Filipović, Todorović, Ivančić.