Wwinligaš Velež potvrdio je najave o prodaji desnog krila, 23-godišnjeg rođenog Dubrovčanina Ante Oreča u Rijeku, a nakon velikog zanimanja trenutačnog lidera SuperSport HNL-a i nekoliko pristiglih službenih ponuda.
- Prve nogometne korake napravio je u GOŠK-u iz Dubrovnika da bi ga nogometni put vodio u zagrebačku Lokomotivu, Hrvatski dragovoljac i Sesvete (na fotografiji lijevo tijekom susreta Druge HNL između GNK Dinamo II i NK Sesvete iz 2021., nap. a.). Upravo iz Sesveta prelazi u redove NK Kustošija iz kojeg je u ljeto 2023. godine došao u redove mostarskih Rođenih. Ante je ušao u Veležov Klub 50 jer je upravo to broj utakmica koji je taj obrambeni nogometaš odigrao u crvenom dresu. Statistika kaže da je Ante na terenu proveo 4112 minuta postigavši dva gola uz osam asistencija - naveli su, među ostalim, iz mostarskoga kluba, dodajući kako Antu, uz kvalitetu koju posjeduje, krase požrtvovnost, borba i zalaganje na terenu.
Kako navode neki mediji, Velež bi za Oreča trebao dobiti 200.000 eura odštete te postotak od idućeg transfera. Oreč je s Veležom imao i dva nastupa u Europi, a dva je puta nosio i dres U19 reprezentacije Hrvatske.