Andy Murray
1/2
22.01.2017.
u 10:42

Nakon Novaka Đokovića još jedan veliki pretendent za naslov završio je s natjecanjem na Australian Openu! Vodeći svjetski igrač, Andy Murray, poražen je u osmini finala od svog vršnjaka Miše Zvereva sa 7:5, 5:7, 6:2, 6:4, javlja Hina.

Turnir u Melbourneu je ostao bez prva dva nositelja prije četvrtfinala što se u Australiji nije dogodilo od 2002. kada su ispali Australac Lleyton Hewitt i Brazilac Gustavo Kuerten.

Njemački tenisač je 50. igrač na ATP listi i dosad nije osvojio niti jedan turnir, tek po pet challengera i futuresa. Najbolji plasman bilo mu je 45. mjesto 2009. godine.

Ovo četvrtfinale mu je ujedno i najveći uspjeh na Grand Slam turnirima.

Zverev će se za polufinale boriti protiv boljeg iz ogleda Rogera Federera i Keija Nishikorija.