WIMBLEDON: FINALE

Alcaraz srušio Đokovića! U nevjerojatnoj završnici osvojio svoj prvi naslov u Wimbledonu

16.07.2023.
u 20:01

U nevjerojatno dramatičnoj završnici 16 godina mlađi Alcaraz u svom prvom finalu u All England Clubu došao je i do prvog trofeja s 3:2 u setovima

Novak Đoković i Carlos Alcaraz igrali su finalni meč na najprestižnijem teniskom turniru sezone, ujedno i najprestižnijem Grand Slam turniru, kultnom Wimbledonu.

Novak nije uspio osvojiti osmi Wimbledon i izjednačiti se s Rogerom Federerom. U nevjerojatno dramatičnoj završnici 16 godina mlađi Alcaraz u svom prvom finalu u All England Clubu došao je i do prvog trofeja s 2:3 u setovima (6:1, 6:7, 1:6, 6:3, 4:6).

Njih dvojica su finalni se prije ovog susreta međusobno sučelila dva puta i omjer u pobjedama i porazima je bio 1-1, Đoković je dobio onaj važniji meč, polufinale Roland Garrosa, dok je Alcarazova pobjeda iz polufinala Masters 1000 turnira u Madridu.

Sve događaje iz meča možete vidjeti ispod u tekstualnom prijenosu.

TEKSTUALNI PRIJENOS:

19:52 - Alcaraz je uspio poraziti Novaka Đokovića i osvojiti svoj prvi naslov u Wimbledonu nakon 4 sata i 42 minute u nevjerojatno napetom finalu na centralnom terenu! ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 2:3 (6:1, 6:7, 1:6, 6:3, 4:6)

19:47 - Ponovo rutiski gem za Đokovića. Pustio je Alcarazu samo jedan poen. Španjolac na serivsu. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 2:2 (6:1, 6:7, 1:6, 6:3, 4:5)

19:45 - Alcaraz osvaja peti gem i na korak je do pobjede! ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 2:2 (6:1, 6:7, 1:6, 6:3, 3:5)

19:40 - Đoković ne posustaje. Slijedi Alcaraza u stopu i osvaja sedmi gem četvrtog seta. Slijede ključni trenuci! ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 2:2 (6:1, 6:7, 1:6, 6:3, 3:4)

19:37 - Alcaraz se primiče pobjedi. Nakon dvije pogreške Đokovića, Španjolac uzima iznimno važan gem. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 2:2 (6:1, 6:7, 1:6, 6:3, 2:4)

19:33 - Sada Đoković brzo i sigurno osvaja gem. Sve je užarenije na centralnom terenu.  ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 2:2 (6:1, 6:7, 1:6, 6:3, 2:3)

19:28 - Alcaraz potvrdio brejk nakon nešto više od minute i primiče se prvoj pobjedi u Wimbledonu. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 2:2 (6:1, 6:7, 1:6, 6:3, 1:3)

19:27 - Ipak Alcaraz uzima vodstvo i u ovom setu. Španjolac je osvojio brejk, a Đoković razbija reket o stup koji drži mrežu. Dobio opomenu suca. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 2:2 (6:1, 6:7, 1:6, 6:3, 1:2)

19:20 - Peti set teče obratno od dosadašnjih. Ovoga puta Alcaraz hvata korak za Đokovićem. Španjolac se spasio s dva čudesna poena i Đokovićeve promašene brejk lopte. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 2:2 (6:1, 6:7, 1:6, 6:3, 1:1)

19:14 - Đoković nastavlja niz i konačno osvaja prvi gem u setu. Sada Španjolac djeluje nešto slabije, a Đoković je čini se pronašao novu snagu te nastavlja s dominantnom igrom. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 2:2 (6:1, 6:7, 1:6, 6:3, 1:0)

19:05 - KRAJ ČETVRTOG SETA! Đoković izjednačuje. Velik povratak najtrofejnijeg tenisača svijeta na travi centralnog terena u Wimbledonu i velika prilika za obaranje rekorda. Sada Alcaraz griješi, a Đoković izgleda neizmjerno bolje. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 2:2 (6:1, 6:7, 1:6, 6:3)

19:01 - Đoković nastavlja svoj povratak u meč i osvaja svoj peti gem. Samo ga korak dijeli do izjednačenja u setovima.  ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:2 (6:1, 6:7, 1:6, 5:3)

18:58 - Alcaraz uspijeva osvojiti jedan gem, no i dalje vodi Đoković. Ukoliko uspije održati tempo do kraja mogao bi bitno promijeniti situaciju u žestokom finalnom meču. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:2 (6:1, 6:7, 1:6, 4:3)

18:54 - Još jedan gem za Đokovića koji se polako diže iz lošije izvedbe u protekla dva seta. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:2 (6:1, 6:7, 1:6, 4:2)

18:51 - Đoković konačno dolazi do vodstva i uzima peti gem četvrtog seta. Iskoristio je treću brejk loptu. Uvijek nepredvidivi i opasan Đoković ima priliku za povratak u igru. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:2 (6:1, 6:7, 1:6, 3:2)

18:43 - Nakon dva izjednačenja gem uzima Đoković i ne dopušta Alcarazu da se ponovo odvoji. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:2 (6:1, 6:7, 1:6, 2:2)

18:34 - Alcaraz iz podužeg trećeg gema izlazi kao pobjednik. Španjolac sigurno korača ka uspjehu, no Đoković uvijek može biti opasan. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:2 (6:1, 6:7, 1:6, 1:2)

18:26 - Ovoga puta Đoković ne dopušta Alcarazu da poveća prednost. Spasio dvije break lopte i dostigao Alcarazovih 15:40 te osvojio gem. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:2 (6:1, 6:7, 1:6, 1:1)

18:18 - Alcaraz ponovo otvara osvajanjem prvog gema. Đoković došao do 30:0, ali kao i na kraju trećega seta ne izgleda kao da ima efikasna rješenja za mladog Španjolca koji zadržava svoj ritam. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:2 (6:1, 6:7, 1:6, 0:1)

18:08 - KRAJ TREĆEG SETA! Alcaraz preuzima vodstvo. Nakon dugačkog i teškog petog gema, uslijedili su finalni za Alcaraza brz i jednostavan šesti i sedmi. Osvaja treći set i tako ulazi u vodstvo na centralnom terenu. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:2 (6:1, 6:7, 1:6)

18:00 - Nakon nevjerojatno duge i izjednačene igre na engleskoj travi Alcaraz dolazi do vrlo važnog gema te povećava vodstvo. Tek je nakon više od 24 minute igre Španjolac uspio iskoristiti sedmu brejk loptu i ostvariti dvostruki brejk. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:1 (6:1, 6:7, 1:4)

17:34 - Nije ovoga puta sreća bila na strani Novaka Đokovića. Propustio je dvije brejk lopte i još jedan gem za podebljanje prednosti mladog Španjolca. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:1 (6:1, 6:7, 1:3)

17:26 - Đoković osvojio svoj prvi gem u trećem setu okrenuvši 15:30 za Alcaraza. Španjolac je uhvatio dobar ritam i pruža žestoku borbu dok Novak djeluje nešto izmučenije, nego na početku meča. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:1 (6:1, 6:7, 1:2)

17:22 - Ponavlja se početak drugoga seta i u trećem. Alcaraz osvojio prva dva gema. Đoković radi više pogrešaka, no već je poznato i viđeno koliko brzo i lako može okrenuti stvari. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:1 (6:1, 6:7, 0:2)

17:15 - Nastavlja se borba na centralnom terenu u Wimbledonu! Alcaraz ponovo set otvara brejkom i osvojenim gemom, no vidjeli smo koliko je težak put do osvajanja čitavog seta protiv Novaka Đokovića. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:1 (6:1, 6:7, 0:1)

17:05 - KRAJ DRUGOG SETA! Đoković došao do 3:0 u tie-breaku, no Alcaraz je uhvatio korak i stigao sve do 8:6 te upisivanja svog prvog osvojenog seta. Prekinut Novakov nevjerojatan nepobjedivi niz u tie-breakovima.  ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:1 (6:1, 6:7)

16:55 - Ponovo je Đoković servirao, ponovo izborio ostanak u setu. Alcaraz igra sve bolje no dolazi tie-break, Đokovićeva specijalnost. Na Grand Slam turnirima ih je dobio već 15 puta u nizu. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:0 (6:1, 6:6)

16:50 - Đoković ponovo servira da bi ostao u setu. Probudio se Alcaraz i izgleda da će ipak ponuditi dobru borbu za trofej. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:0 (6:1, 5:6)

16:48 - Neće mladi Španjolac tako lako upisati svoj prvi osvojeni set. Đoković servira i osvaja gem za novo izjednačenje. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:0 (6:1, 5:5)

16:41 - Španjolac ponovo vodi. Đoković na servisu, bori se za ostanak u setu. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:0 (6:1, 4:5)

16:36 - Lak gem za Đokovića. Drugi set nastavlja s izmjenama Alcarazove prednosti i Đokovićevim izjednačenjima ka svojoj čini se napetoj završnici. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:0 (6:1, 4:4)

16:29 - Brzo i efikasno igra Alcaraz za novu prednost. Očito je da se probudio i za sada se borbi s Đokovićem premda mu stariji tenisač vješto i iznenadno pomrsi račune. Ovoga puta ipak mladi Španjolac bez puno komplikacija dolazi do gema. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:0 (6:1, 3:4)

16:26 - Niti ovoga puta Alcaraz ne uspijeva zadržati prednost. U šestom setu dolazi do 30:0, no Đoković niza poen za poenom i dolazi do novog izjednačenja u drugom setu. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:0 (6:1, 3:3)

16:20 - Alcaraz osvojio peti gem drugog seta. Došao sve do 40:15, no Đoković izjednačuje. Ipak, Alcaraz uspijeva upisati treći gem u drugom setu u svoju korist. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:0 (6:1, 2:3)

16:14 - Vraća se Đoković nakon inicijalnog vodstva Alcaraza u drugom setu i drugim osvojenim gemom poravnava rezultat. Nakon duge izmjene, neiskorištene brejk lopte i lošeg udarca Španjolca, izjednačenje. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:0 (6:1, 2:2)

16:06 - Đoković odmah vraća brejk i osvaja prvi gem u drugom setu. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:0 (6:1, 1:2)

15:58 - Alcaraz nešto bolje ulazi u drugi set. Uzeo servis Đokoviću i prvi gem se relativno brzo priveo kraju, no drugi se odužio. U trećem osvojio dvije brejk lopte pa natjerao Đokovića na pogrešku za brejk. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:0 (6:1, 0:2)

15:43 - KRAJ PRVOG SETA! Novak Đoković je posljednji servis-gem u setu uzeo bez ijednog izgubljenog poena te poprilično suvereno, za samo 34 minute igre došao do 1:0 u setovima. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 1:0 (6:1)

15:41 - Alcaraz je konačno uspio osvojiti gem! Malo nervozni Španjolac je imao 30:0 na svojem servisu, Đoković se uspio vratiti na 30:30, no Alcaraz je s dva poena u nizu uspio doći barem do jednog gema u prvom setu. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 0:0 (5:1)

15:37 - S lakoćom je Novak na svojem servisu došao do petog gema. Alcaraz mu je samo uzeo jedan poen na ovom servisu i nije bilo većih poteškoća za Đokovića koji sve bolje servira. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 0:0 (5:0)

15:35 - Novi break za Novaka Đokovića! U sjajnom četvrtom setu Alcaraz je na 15:40 uspio spasiti dvije vezane break lopte, no ne i treću koju je Novak izborio nakon izjednačenja. Iako Novak ne dominira u potpunosti, rezultat tako pokazuje budući da Alcaraz još uvijek čeka na svoj prvi osvojeni gem u dvoboju. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 0:0 (4:0)

15:29 Potvrda breaka nije bila nimalo jednostavna za Đokovića. Prvo je ušao u 15:30, zatim nakon dva izrazito duga poena došao do 40:30 te asom uspio doći do velikog vodstva. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 0:0 (3:0)

15:21 -  Đoković je pogodio fenomenalnu forhend dijagonalu za 0:30 što mu je otvorilo put prema tri vezane brejk lopte. Alcaraz je spasio prve dvije, ali je na treću bacio forhend u aut i Novak ima brejk. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 0:0 (2:0)

15:15 - U prvom gemu na svojem servisu Đoković je ušao u probleme i Alcaraz je imao 40:30 te break loptu, no nakon dva izjednačenja tenisač iz Srbije je uspio osvojiti svoj prvi servis-gem. ĐOKOVIĆ - ALCARAZ 0:0 (1:0)

15:03 - Đoković će prvi servirati u Londonu. Alcaraz je dobio bacanje novčića, ali je odabrao da će u prvom gemu primati servis, a ne servirati.

15:00 - Sve je spremno na glavnom terenu Wimbledona, Đoković i Alcaraz su finalni izašli pred publiku.