Agonija rođenih se nastavlja, navijači se željeli obračunati s igračima Veleža

velez
20.09.2015.
u 06:30

Velež je i dalje bez pobjede ove sezone u BH Telecom Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a rođeni su jučer poraženi u Mostaru protiv Olimpica (1:2) u okviru devetog kola, čime su vukovi nastavili niz neporaženosti na gostovanju kod Mostaraca. Ovo je peta sezona da Vrapčiće napuštaju neporaženi. Dragan Kanatlarovski, novi šef stručnog stožera Veleža, nije danas mogao voditi Velež s klupe jer nije riješio svu potrebnu papirologiju, a rođeni su na početku susreta krenuli veoma silovito. Ćemalović je imao priliku odmah u drugoj minuti, nakon čega je zaprijetio i Haurdić. U 15. minuti Bobić je oborio Stanića u šesnaestercu, te je zaradio žuti karton, a sudac je pokazao na bijelu točku. Iz jedanaesterca pogodak je postigao Muharemović za 0:1. Deset minuta poslije Karić je udvostručio prednost sarajevskih vukova. Velež je uspio smanjiti rezultat u 34. min. Haurdić je prošao po desnoj strani, nakon čega je lopta došla do Zeca koji je pogodio za 1:2. Demić je u finišu utakmice zaprijetio, ali bez promjene rezultata. U drugom dijelu rođeni nisu uspjeli stvoriti veliki pritisak i doći do izjednačenja. Olimpic je sačuvao prednost, a u finišu utakmice kod gostiju Handžić je dobio crveni karton. Na kraju je ostalo 1:2, a veliki broj domaćih navijača čekao je igrače Veleža da izađu iz svlačionica, želeći se obračunati s njima, zbog nezalaganja.