široki
Tomislav Miličević
19.02.2012.
u 11:44

Široki WWIN obranio naslov pobjednika Kupa BiH, u posljednje tri godine su bili sva tri puta prvaci ovoga natjecanja

Široki WWiN je pobijedio i obranio naslov pobjednika Kupa BiH i tako osmi put u svoje vitrine donio ovaj pehar, a treći put u nizu. Košarkaši Širokog furiozno su otvorili susret protiv Igokee u ovogodišnjem finalu Kupa BiH. Već u prvoj četvrtini stvorili su visoku prednost koja je na koncu iznosila 14 koševa, a u jednom trenutku igrači Ivana Velića vodili su u tom dijelu igre i s 18 poena viška (24-6). Petorka Širokog - Vladović, Pilepić, Ramljak, Šakić i Planinić nemilosrdno je punila koš gostiju. Igrači iz Aleksandrovca nisu uspjeli odgovoriti na igru širokobriježana koja je u tom dijelu igre izgledala puno bolja nego dan ranije u polufinalu protiv Mladosti. Nakon furioznog početka jedan od glavnih uzdanica Ivana Velića, Ivan Ramljak brzo je napravio tri osobne pogreške.

Njegov izlazak nije se nimalo osjetio u igri širokobriješkog kluba jer je Peršić koji je ušao umjesto Ramljaka za svega tri minute upisao tri trojke u nizu. U završnici prve četvrtine Široki je malo popustio, a gosti predvođeni Dozetom i Joksimovićem uspjeli su malo smanjiti vodstvo domaćina. U drugoj četvrtini Igokea je dobro otvorila, uspjela sniziti vodstvo Širokog na 31-23. Trener Velić nekoliko dobrih rotacija u igri ponovno je vratio igru Širokobriježana kakva je bila najvećim dijelom prve četvrtine. Nizaju se brze akcije i kontre, i u jednom trenutku nadahnuti domaćini imali su prednost od 22 koša. Igokea, koja je jučer u izvanrednoj igri visoko pobijedila Bosnu, protiv Širokog u tom dijelu igre nije pokazala igru koja se od njih očekivala. Široki je na poluvrijeme otišao s prednošću 51-31. I početak drugog poluvremena pripao je širokobriježanima. Nekoliko atraktivnih zakucavanja Collinsa više od 2000 gledatelja burno je pozdravilo, kao i odličnu igru Širokog. Ubrzo Široki dolazi na najveće vodstvo utakmice 57-31.

Očekivalo se da je otpor gostiju u potpunosti slomljen. No, uporni igrači trenera Dragana Bajića nisu se predavali. Dvije trice u nizu njihovih igrača Joksimovića i Dozeta, Igokea uspijeva kontinuirano smanjivati prednost domaćina. Još kada im se priključio centar Brkić, koji se više izvlačio izvana, jer u borbi pod obručem nije se mogao ravnopravno nositi s Planinićem i Collinsom, ali je izvana uspijevao pogađati koš Širokog. U završnici treće četvrtine Igokea je došla na minus od 14 koševa, no tricom Šakića Široki je 3. četvrtinu završio s 17 koševa prednosti (68-51).

U posljednjem razdoblju utakmice domaći su igrali više rutinski, uspijevajući zadržati stečenu prednost, dok su se gosti uporno pokušavali približiti domaćinu. Najviše zahvaljujući Brkiću, Dozetu, Joksimoviću te upornom Bocki koji je svojim ulazima stvarao probleme Širokom, Igokea je na koncu došla na pristojnih 83-75.