Nije ga motivirala ni krava Desiree: Federera 'razbio' 55. tenisač svijeta

Wozniacki Federer egzibicija (1)
Reuters
25.07.2013.
u 20:58

S domaćeg turnira Federera je izbacio 50 mjesta lošije rangirani tenisač (55.), Nijemac Daniel Brands

Karijera Rogera Federera ide strmoglavo prema dolje. Seriju loših rezultata Švicarac je nastavio porazom na svom domaćem terenu u 2. kolu ATP-a u Gstaadu.

S turnira ga je sa 6:3, 6:4 izbacio 50 mjesta lošije rangirani tenisač (55.), Nijemac Daniel Brands kojemu je za to trebalo tek sat i pet minuta igre. Federer je imao pet break prilika, no nije iskoristio nijednu, a Brands mu je u oba seta jednom uzimao servis i ostvario 'skalp' karijere.

Nekadašnji svjetski 'broj jedan' propisno se osramotio ispred svoje publike. Izgleda da mu motiv više nije bila ni krava Desiree koju su mu poklonili prije par dana da ga podsjete da je prije deset godina osvojio svoj prvi Wimbledon...