Lakers, Gasol
AFP
03.01.2011.
u 11:43

Los Angeles Lakersi poraženi su po treći put u posljednje četiri domaće utakmice, i to svaki put s više od 16 koševa razlike. Ovoga su puta od njih u Staples Centeru bili bolji Memphis Grizzliesi 104:85.

Aktualnim prvacima to je 11. ovosezonski poraz (u 34 utakmice) i četvrti u posljednjih šest utakmica. Grizzliesi su prelomili utakmicu serijom 19-4 u trećoj četvrtini, a Lakersima nije pomoglo što je Kobe Bryant 21 od svojih 28 ukupno koševa ubacio u drugom poluvremenu.

Uz Bryanta su jedini dvoznamenkasti igrači prema broju koševa kod Lakersa bili Shannon Brown (11) i Pau Gasol (10k i 8s), što je bilo premalo da bi savladali raspoložene Grizzliese. Pobjedničku momčad predvodio je Rudy Gay s 27 koševa, dok je Zach Randolph zabio 21 koš, uz 8 skokova.

Rezultati:

New York - Indiana 98:92 (Stoudemire 26k, 8s, Gallinari 19k / Granger 25k, 17s, Collison 22k, 6a)

LA Clippers - Atlanta 98:107 (Griffin 31k, 15s, Davis 15k / Johnson 29k, Smith 22k, 10s)

Toronto - Boston 79:93 (DeRozan 27k, 6s / Pierce 30k, 7s, Allen 23k)

Cleveland - Dallas 95:104 (Jamison 35k, 10s, Sessions 19k, 12a / Marion 22k, Stevenson 21k)

Portland - Houston 100:85 (Aldridge 25k, 11s, Batum 21k / Martin 15k, 6s)

Sacramento - Phoenix 94:89 (Cousins 28k, 8s, 6a, Garcia 20k, 11s / Nash 20k, 12a, Carter 17k)