Korak od naslova: Porto svladao Benficu u sudačkoj nadoknadi

porto-dinamo (1)
Goran Stanzl/Pixsell
12.05.2013.
u 10:23

Benfica je uoči utakmice bila vodeća, ali je jučerašnjim porazom sve pokvarila i Porto je na korak od naslova.

Nevjerojatna drama viđena je na Dragau u subotu navečer. Porto je golom u sudačkoj nadoknadi s 2:1 svladao Benficu i tako jednu ruku stavio na naslov prvaka.

Benfica je uoči utakmice bila vodeća, ali je jučerašnjim porazom sve pokvarila. Poveli su u 19. minuti preko Lime, ali je nakon šest minuta Porto izjednačio autogolom Pereire.

Taj je rezultat na semaforu stajao do 92. minute. Tada se ukazao slabo poznati Kelvin Mateus de Oliveira i pogodio za 2:1.

Porto je preskočio Benficu i za naslov prvaka mora u posljednjem kolu slaviti protiv trećeplasirane Pacos Ferreire. Benfici je slaba utjeha što joj je ovo bio prvi poraz u prvenstvu.