kelava
Reuters
23.11.2011.
u 00:34

Dinamo je skinuo prokletstvo, zabio je gol(ove) u Ligi prvaka, no kako je izgledalo, spremala se katastrofa najvećih razmjera

– Iz tri šanse primili smo tri gola, bilo je ružno vidjeti semafor već nakon samo devet minuta – nije nalazi riječi mladi Mateo Kovačić.

Luis Ibanez dobio je dres Cristiana Ronalda, ali ni to, a ni asistencija za pogodak nisu ga oraspoložili.

– Znali smo da će Real krenuti da brzo zabije, ali ovo nitko nije mogao očekivati. Ma ne veseli me ni asistencija ni naši golovai kad smo ovako izgubili, na ovakav način. Ma mogli smo znati da ćemo izgubiti, ali ne s ovakvih 6:2 – tiho je pričao Lučo.

Prokletstvo je skinuo Beqiraj, on je taj koji je klubu o kojem je samo sanjao zabio gol.

– Ne možeš se ni osmjehnuti kad ovako izgubiš. Lijepo je zabiti Realu, na ovakvom stadionu i siguro je da ću taj gol uvijek upamtiti, ali zbog ukupnog rezultata sam tužan. Nismo mogli parirati Realu, kad smo u nastavku malo stali na loptu bilo je puno bolje – kaže Beqiraj i tvrdi da je na njemu bio prekršaj.

– Nije bio u 16 metara, ali povukao me za rame. Bio je čisti prekršaj za crveni karton, bio je zadnji igrač, išao bih sam na golmana. Ma, da je to bilo na drugoj strani, sigurno bi sudio – dodao je Fatos.

– Ni sam Bog ne zna kako sam loptu ugurao u gol. Kad je bilo 3:0 svi se na klupi tresli, bojali se kako će sve ovo završiti. S ova dva pogota barem smo spasili čast – kazao je strijelac drugog pogotka za plave.

Nakon što je u drugom poluvremenu ušao Jerko Leko, stvari su izgledale bolje, uostalom drugih 45 minuta završilo je 2:2.

– Rekli su mi ljudi iz Uefe da smo u prvom poluvremenu napravili dva prekršaja, nismo bili dovoljno agresivni, a nije bilo ni kombinatorne igre kakvu je trener od nas tražio. Ušli smo kao na hakl, a to baš protiv Rela ne ide. U nastravku je bilo bolje, zaslužil ismo da zabijemo taj gol, skinuli prokletstvo, sad protiv Lyona treba maknuti i tu nulu u rubrici osvojenih bodova – govorio je Leko.

Kelava je opet spašavao, ali pet komada koje je primio od Intera braneći za Lokomotviu, sad ide u ropotarnicu povijesti, u Madridu je "popušio" šesticu.

– Ovo je ipak malo drukčiji suparnik. Kako sam? Malo izbušeno. Primili smo tri brza naivna gola i odmah je bilo jasno kamo smo došli. Ljudi su brzi, precizni i strašni egzekutori. Ali barem smo im zabili, dosad im u Ligi prvaka nije nitko zabio - kazao je Kelava.