Slavko Midžor/Pixsell
20.01.2012.
u 08:57

Hrvatska više nema predstavnika na prvom Grand slamu sezone.

Ivo Karlović poražen je u 3. kolu Australian Opena od Rogera Federera 6:7, 5:7, 3:6. Za desetu pobjedu u 11 mečeva Švicarcu je trebalo 2 sata u 17 minuta, no nije mu sve išlo tako glatko.

Karlović je imao dobru šansu već u prvom setu, nakon što nijedan nije imao break-priliku, kada je u tie-breaku servirao za set. Na početku druge dionice Ivo je imao jednu od dvije break-lopte u meču,no nije došao do Federerovog servisa pa su ga držali obojica do 6:5 za Federera koji ga tada lomi i uzima i drugi set.

Na startu trećeg seta Švicarac ga je još jednom breaknuo i lako priveo meč kraju.

Ukupno je Federer osvojio 120 poena, a Karlović 98 te iskoristio dvije od šest break-prilika, a Div sa Šalate ostao na dvije break-lopte, ali bez iskorištenosti.

Hrvatska je tako ostala bez posljednjeg predstavnika na prvom Grand Slamu sezone.