Daniel Kasap/Pixsell
23.03.2013.
u 23:51

Čilić nije imao problema te je sa 6.2, 7:6 izbacio Kolumbijca Santiaga Giralda

Ivan Dodig oprostio se od turnira u Miamiju u drugom kolu, a eliminirao ga je domaći John Isner sa 4.6, 7:5, 7:6.

Iako je Međugorac sjajno krenuo u meč, sve je krenulo naopako u drugom setu kod vodstva 4:2. Tada je Amerikanac preokrenuo, dobio set i u trećem poveo sa 4:1. No, ni to nije zaustavilo Dodiga koji se fantastično vraća u egal, do 5:5. Servirao je tada za meč, spasio 15-40, no onda je Isner izborio još jednu break-loptu. Dodig je odservirao servis winner, ali linijski sudac sudio je aut. Nakon što je Dodig tražio "hawk eye"i dokazao da auta nije bilo, glavni sudac odlućio je kako će se poen ponoviti, nakon čega ga je Dodig izgubio. U tie-breaku nakon 0:2, došao je do 3:3, ali Isner je izašao kao pobjednik i sljedeći protivnik mu je Marin Čilić.

Čilić nije imao problema te je sa 6.2, 7:6 izbacio Kolumbijca Santiaga Giralda, 39. igrača svijeta.