FOTO Cibona uz puno muke do pobjede protiv Širokog

kk cibona kk široki (1)
1/13
27.10.2012.
u 19:18

Vukovi su utakmicu protiv Širokog u Draženovu domu prelomili tek u sjajnoj posljednjoj četvrtini koju su dobili 21:8.

Utakmica petoga kola regionalne košarkaške ABA lige nije bila za ljude tankih živaca. Cibona je 30 i nešto minuta plesala na rubu drugog domaćeg poraza i tek u samoj završnici slomila otpor Širokog, pobijedivši 69:63. A još u 32. minuti dvoboja gosti su imali +7 (48:55). No onda su kombinacijom koševa Jagodića Kuridže te pogodaka s linije slobodnih bacanja došli do druge domaće, te druge pobjede uopće ove sezone u ABA ligi.

Najbolji u redovima Cibone bio je upravo Jagodić Kuridža sa 11 koševa i tri skoka, 11 je zabio i Strawberry, a tom učinku dodao je i dva skoka te dvije asistencije. Goste je predvodio Šakić sa 10 koševa i 10 skokova te dvije asistencije.

Nakon pet odigranih utakmica Cibona ima omjer pobjeda i poraza 2-3, baš kao i Široki.