Fergie se oprostio remijem (5:5), Torres odveo Chelsea u LP!

Alex Ferguson (1)
1/6
19.05.2013.
u 18:55

Chelsea je pobijedio Everton 2:1, a Liverpool QPR 1:0. Arsenal je svladao Newcastle 1:0

U posljednjem kolu engleskog prvenstva Manchester United remizirao je kod WBA 5:5! Sir Alexu Fergusonu bila je to posljednja utakmica na klupi vragova, a zaigrao je s rezervnom momčadi. Od prvotimaca su startali tek Van Persie, Carrick i Hernandez.

Iako su u 30. minuti vodili 3:0 pogocima Kagawe, Olssona (ag.) i Buttnera, domaćini su priredili vragovima mučenje. Na 1:3 smanjio je Morrison u 40. minuti, a deset minuta kasnije Lukaku na 2:3. Uzvratili su odmah Unitedovci preko Van Persieja, a već u 63. minuti vodili su 5:2 nakon što se u strijelce upisao Hernandez.

U 81. minuti utakmice uslijedio je 'blitzkrieg' WBA - pogotke su zabili Lukaku i Mulumbu za 4:5, a pet minuta kasnije Lukaku je upisao hat-trick zabivši za konačnih 5:5 i da pokvari Fergusonov oproštaj od nogometa.

Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Everton 2:1 pa ni oproštaj Davida Moyesa nije bio baš za poželjeti. Poveli su bluesi pogotkom Mate u 7. minuti, tofeesi izjednačili u 15. preko Naisimitha. U 76. minuti Fernando Torres, kojeg se navodno klub želi riješiti, zabio je za pobjedi i osigurao momčadi nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone. I to pod vodstvom trenera Rafaela Beniteza koji je također već bivši... Jelavić je za Everton igrao od 66. minute kada je zamijenio Naismitha.

Ligu prvaka potvrdio je i Arsenal pobjedom kod Newcastlea 1:0 (Koscielny 52. minuta) tako da Tottenhamu nije pomoglo što je istim rezultatom slavio kod Sunderlanda (Bale 89.).

Engleska, zadnje 38. kolo: Chelsea-Everton 2:1, Newcastle-Arsenal 0:1, Tottenham-Sunderland 1:0, Liverpool-QPR 1:0, Manchester City-Norwich 2:3, Newcastle-Arsenal 0:1, Southampton-Stoke 1:1, Swansea-Fulham 0:3, WBA-Manchester United 5:5, West Ham-Reading 4:2, Wigan-Aston Villa 2:2.

Ukupni poredak: 1. Manchester United 89, 2. Manchester City 78, 3. Chelsea 75, 4. Arsenal 73 (prvih četiri izborili Ligu prvaka), 5. Tottenham 72, 6. Everton 63, 7. Liverpool 61, 8. WBA 49, 9. Swansea 46, 10. West Ham 46, 11. Norwich 44, 12. Fulham 34, 13. Stoke 42, 14. Southampton 41, 15. Aston Villa 41, 16. Newcastle 41, 17. Sunderland 39, 18. Wigan 36, 19. Reading 28, 20. QPR 25 (posljednja tri ispali iz lige).