Čilić kiksao na Roland Garrosu: Troicki ga izbacio u 3. kolu

Marin Čilić (1)
Reuters/Pixsell
31.05.2013.
u 16:49

Čilić nije uspio izjednačiti svoj najveći uspjeh na RG-u, iz 2009. i 2010. kada je bio u 4. kolu

Marin Čilić izgubio je u 3. kolu Roland Garrosa od Srbina Viktora Troickog s 6:7 (12), 4:6, 5:7. Najboljem hrvatskom tenisaču ovo je bio treći uzastopni poraz od Troickog, nakon što je u prvih pet dvoboja bio bolji.

Najveću šansu Čilić je propustio u prvom setu, kada je servirao kod rezultata 5:4, dok je u tie breaku Međugorac propustio dvije set lopte.

U drugom setu Troicki je do breaka došao u trećem gemu i održao ga do kraja. Posao je Troicki završio u trećem setu slavivši sa 7:5.

Za Čilićev poraz najviše su krive brojne neforsirane greške. Također, presudna je bila i slaba realizacija break lopti, Marin ih je iskoristio samo dvije od devet. Troicki je pak oduzimao servis Međugorcu četiri puta iz deset prilika.

Hrvatica Mirjana Lučić Baroni i Srpkinja Jelena Janković u 2. kolo parova sa 7:5, 6:3 bile su bolje od Francuskinja Beltrame i Thorpe, te se tako plasirale u osminu finala.

Rezultati, muški, 2. kolo: Nadal (3) - Kližan 4:6, 6:3, 6:3, 6:3; Gasquet (7) - Przysiezny 6:3, 6:3, 6:0; Haas (12) - Sock 7:6 (5), 6:2, 7:5; Tipsarević - Verdasco 7:6 (3), 6:1, 3:6; 5:7, 8:6; 3. kolo: Čilić (10) - Troicki 6:7, 4:6, 5:7; Ferrer (4) - Lopez 6:1, 7:5, 6:4; Federer (2) - Benneteau 6:3, 6:4, 7:5.