DAVISOV KUP

Čilić donio prvi bod Hrvatskoj, pobijedio Nalbandiana u pet setova

'31.07.2011., Stella Maris, Umag - 22. studena Croatia open Umag, ATP teniski turnir. Pobjednik finalni meca izmedju Marina Cilica (CRO) i Alexandra Dolgopolova (UKR) je ukrajinac Alexandr Dolgopolov.
'Sanjin Strukic/PIXSELL'
06.04.2012.
u 20:00

Marin Čilić donio je prvi bod protiv Argentine u četvrtfinalnom dvoboju Davisovu kupu u u Buenos Airesu. Čilić je pobijedio Nalbandiana sa 5:7, 6:4, 4:6, 7:6(2), 6:3

David Nalbandian (ARG) - Marin Čilić (HRV) 7:5, 4:6, 6:4, 6:7(2), 3:6

Tijek susreta: >>> Čilić je iskoristi treću meč loptu i pobijedio Nalbanndiana!

> Marin je uspio zadržati svoj servis i vodi sa 4:2.

> Čilić je u trećem setu petog seta uspio oduzeti servis Nalbandianu i vodi 2:1!

Čilić izjednačio na 2:2!

> Odlučuje 13. igra, a Marin je bio uspješniji i dobio 7:2!

> Marin je u 11 gemu uspio spasiti dvije break loptu i vodi 6:5.

> Marin u četvrtom setu vodi 3:2!

> Ponovo je Marin pritiskao Argentinca, ali Nalbandian nije popustio.

> Čilić je poveo s 1:0 u četvrtom setu, te je ozbiljno zaprijetio Argentincu na njegov servis. Marin nije uspio iskoristi šest break lopti.

David je osvojio treći set (6:4) i vodi 2:1

> Nalbandian je pokazao čvrstinu, a Čilić nije ima odgovora.

> Oba tenisača uspjela su zadržati svoj servis, a Nalbandijan je u  desetom gemu iskoristoi prvu servis loptu (od dvije) za treći set

> Čilić je imao u sljedećem gemu priliku uzvratiti, ali nije uspio iskoristiti dvije break lopte.

> U petom gemu trećeg seta Nalbandian je uspio oduzeti servis našem tenisaču, Argentinac vodi 3:2.

> Svatko drži svoj servis 2:2.

Čilić osvojio drugi set sa 6:4 i izjednačio na 1:1

> Već u sljedećem gemu Marin je pritisnuo suparnika te iskoristio ponuđenu priliku. Izjednačio je susret na 1:1

> U devetom gemu Nalbandian je uspio uzvratiti Čiliću, te je iskoristio drugu (od dvije) break loptu

> Marin oduzeo servis Nalbandianu za 4:.2

> Odmah u sljedećem gemu, Marin vraća break, trenutno je 2:2 u drugom setu.

> Ponovo break Nalbandiana, kojeg je, čini se Čilić podcijenio. Kod 1:1, Nalbandian uzima servis našem tenisaču.

Prvi set osvojio je Nalbandian sa 7:5.

> 5:5 Marin Čilić je napravio re-break, vratio na početak

> 4:3 Iako je Marin Čilić imao priliku napraviti break, učinio je to Nalbandian nakon pola sata igre.

U tijeku je prvi set, meč je počeo u 15.30 sati.

Argentinac je u sva četiri susreta pobijedio dosad Čilića, te bez izgubljenog seta ga svladao prošlog mjeseca u Indian Wellsu.

Zanimljivo, nikad nisu igrali na zemlji dosad.

Ovaj se par već susreo 2006. godine, kada je Argentina pobijedila Hrvatsku u Zagrebu.