\'Manchester United\'s Wayne Rooney rues a missed chance Photo: Press Association/Pixsell\'
PA/Pixsell
15.03.2012.
u 20:57

U prvoj rundi utakmica u četvrtfinale plasirali su se Athletic Bilbao, Hannover, Valencija i Alkmaar.

Nogometaši Athletic Bilbaa kod kuće su pobijedili Manchester United 2:1 i ukupnim rezultatom 5:3 plasirali se u četvrtfinale Europske lige. Španjolci su poveli u 23. minuti preko Llorenta, a u 66. podebljali pogotkom De Marcosa. Jedini pogodak za Fergusonovu momčad postigao je Wayne Rooney deset minuta prije kraja.

Hannover je preko Liegea izborio plasman dalje pobjedom 4:0, PSV i Valencija odigrali su 1:1 no šišmiši idu dalje zbog prve utakmice, a unatoč pobjedi Udinesea 2:1, AZ Alkmaar ide među najboljih osam momčadi zbog slavlja u prvoj utakmici 2:0.