BiH starta dvobojem protiv Nizozemske

Odbojka
24.05.2013.
u 10:22

Umjesto tri planirane, odigrana je samo jedna utakmica, protiv Makedonije, poraz 2:3

Ići ćemo set po set, pa što bude. Čvrsto smo na zemlji, svaki osvojeni set bit će za nas uspjeh. Igrat ćemo s pomlađenom reprezentacijom u kojoj su samo dvojica iskusnih igrača Amir Ćuran i Almir Aganović, ostalo su praktično debitanti na ovakvim natjecanjima - istaknuo je Pero Stanić, izbornik odbojkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine, jučer nakon polaska u Zagreb na kvalifikacijski turnir A skupine za plasman na Svjetsko prvenstvo 2014.

Samo jedna utakmica

Valja reći da muška odbojkaška reprezentacija nije obavila planirane aktivnosti uoči početka priprema. Umjesto planirane tri, odigrana je samo jedna utakmica, protiv reprezentacije Makedonije, poraz 2:3, dok su otpale dvije najavljene utakmice protiv reprezentacije Crne Gore, u Odžaku i Modriči. Crnogorci jednostavno nisu došli. Izbornik reprezentacije Bosne i Hercegovine Pero Stanić u Zagreb je poveo sljedeće igrače: tehničari - Luka Šormaz (OK Kakanj) i Armin Fejzović (OK Napredak - Odžak); korektori - Nemanja Božić (Shardari Tabriz - Iran) i Nemanja Tomić (Anagennisis Dherynias - Cipar); primači - Jovan Ćendić (MOK Jedinstvo - Brčko), Perica Stanić (OK Mladost Kaštela - Hrvatska) i Almir Aganović (OK Kakanj); srednji bloker - Almir Čolo (MOK Jedinstvo - Brčko), Marko Matić (HOK Domaljevac), Vladan Čeremidžić (OK Kakanj) i Aldin Busnov (OK Mladost – Brčko); libero - Amir Ćuran (OK Napredak - Odžak)

Najbolji izravno u 3. rundu

U A skupini koja će se igrati u Zagrebu uz domaćina Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu, još su reprezentacije Azerbajdžana i Nizozemske. Pobjednik skupine izravno će se plasirati u treću rundu kvalifikacija, dok će drugoplasirani ići u drugi kvalifikacijski krug. Raspored utakmica, prvo kolo, 24. svibnja: Azerbejdžan – Hrvatska (17 sati), Nizozemska – Bosna i Hercegovina (19.30); drugo kolo, 25. svibnja: Hrvatska – Bosna i Hercegovin (17), Nizozemska – Azerbajdžan (19.30); treće kolo, 26. svibnja: Bosna i Hercegovin – Azerbajdžan (17), Hrvatska – Nizozemska (19.30)