Manji dug, nove potpore

Vlada HNŽ-a: Ukupno zaduženje Županije umanjeno za gotovo 10%

Foto: Vlada HNŽ
Vlada HNŽ-a: Ukupno zaduženje Županije umanjeno za gotovo 10%
19.04.2026.
u 19:30
HNŽ na dan 31. prosinca 2025. godine nije imala dospjelih, a neisplaćenih obveza po kreditima
Pogledaj originalni članak

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije prihvatila je informaciju Ministarstva financija HNŽ-a o godišnjem dugovanju Županije za 2025. godinu u iznosu od 69,091.825 KM. Dugovanje je, kako je istaknuto, u odnosu na prethodnu godinu umanjeno za 9,62 posto, a HNŽ na dan 31. prosinca 2025. godine nije imala dospjelih, a neisplaćenih obveza po kreditima.

Kako je priopćeno iz županijske Vlade, prihvaćeno je i izvješće o radu Povjerenstva Vlade HNŽ-a za nadzor kreditnih sredstava u svezi s protokolom o suradnji između Vlade HNŽ-a i Razvojne banke FBiH. Ujedno je dana suglasnost na protokol o suradnji između Razvojne banke FBiH i Vlade HNŽ-a te usvojena odluka o subvencioniranju kamate i jednokratne naknade za obradu kreditnog zahtjeva korisnicima kreditnih sredstava za kredite koje odobri Razvojna banka FBiH na prostoru HNŽ-a.

Vlada je, naime, nakon uspješne ocjene provedbe postojećih protokola s Razvojnom bankom FBiH zadužila Povjerenstvo pripremiti novi kojim bi se, kroz nove kreditne linije, pružila pomoć poslovnim subjektima s područja županije, uz uvjet da HNŽ, kao i dosad, subvencionira iznos sredstava u visini kamate, dok bi razliku kamate plaćao korisnik sredstava, sve u skladu s proračunskim mogućnostima.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.