Javnost u BiH ostala je zgrožena snimkom javljanja novinarke Abigail Velez. U najavi dvoboja osmine finala Svjetskog prvenstva između Bosne i Hercegovine i domaćina, Sjedinjenih Američkih Država, Velez je demonstrirala svoje nepoznavanje protivnika.
"O Bosni ne znam mnogo i ne bih znala pokazati gdje je na mapi, niti želim znati nešto o njoj", izjavila je hladno, a zatim samouvjereno dodala: "Tim SAD-a se vratio i bolji smo nego ikad. Pripremite se, Bosno, jer dolazimo." Njezin istup, u trenutku najvećeg uspjeha bosanskohercegovačkog nogometa - prvog plasmana u nokaut fazu Svjetskog prvenstva - u javnosti je ocijenjen kao vrhunac neprofesionalizma i čistog omalovažavanja.
Korisnici društvenih mreža munjevito su proširili sporni video, a komentari su jednoglasno osudili nastup američke novinarke. Mnogi su se pitali kako je moguće da sportska novinarka s takvog natjecanja ne posjeduje ni osnovne informacije o jednoj od sudionica najvećeg sportskog natjecanja na svijetu. Mediji u Bosni i Hercegovini bili su oštri, opisujući izjavu kao "ponižavajuću".
Portal Klix.ba je naglasio da je novinarka pokazala "elementarno neznanje", dok su ostali konstatirali da se radi o "dobro poznatom američkom potcjenjivanju".
Gaf nije ostao nezapažen ni u susjedstvu, a mediji u Srbiji isticali da su "Bosanci žestoko poniženi" te da je izjava izazvala "opću osudu u regiji". Slučaj je tako prerastao u regionalnu temu, ujedinivši javnost u kritici arogantnog stava koji je potcijenio ne samo sportski uspjeh jedne male zemlje, već i njezino postojanje na karti svijeta, i to uoči utakmice koja za cijelu naciju ima povijesni značaj.