Ponašajte se odgovorno!

U dijelu Središnje Bosne teško stanje s opskrbom vode, apel za racionalnu potrošnju

Foto: shutterstock
U dijelu Središnje Bosne teško stanje s opskrbom vode, apel za racionalnu potrošnju
27.06.2026.
u 16:36
Kako se navodi, zbog smanjene izdašnosti izvorišta, trenutačne količine vode nisu dovoljne da zadovolje povećanu potrošnju koja se bilježi posljednjih dana
Pogledaj originalni članak

Javno komunalno poduzeće Bašbunar Travnik uputilo je apel građanima Travnika i prigradskih naselja da vodu koriste racionalno i odgovorno, s obzirom na izrazito nepovoljnu hidrološku situaciju prouzročenu visokim temperaturama i dugotrajnim sušnim razdobljem.

Kako se navodi, zbog smanjene izdašnosti izvorišta, trenutačne količine vode nisu dovoljne da zadovolje povećanu potrošnju koja se bilježi posljednjih dana.

Iz JKP "Bašbunar" ističu da intenzivno rade na otklanjanju svih kvarova i problema na javnoj vodovodnoj mreži kako bi se sačuvale raspoložive količine vode i osiguralo što uredniju vodoopskrbu.

Također, pozivaju građane da izbjegavaju nepotrebnu potrošnju vode i svojim odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju ovog važnog resursa.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.