Težak poraz mlade reprezentacije BiH na Grbavici

23.09.2022.
u 18:19
Pogledaj originalni članak

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je težak poraz na Grbavici od Švicarske u prijateljskom susretu rezultatom 0:3.

Današnja utakmica bila je i debitantska na klupi za novog izbornika U-21 reprezentacije BiH Igora Jankovića.

Švicarska je danas pokazala svu svoju snagu te brojne slabosti u mladom bh. timu. Miguel Reichmuth je u 44. minuti doveo goste u vodstvo i na odmor se otišlo rezultatom 0:1.

Pokušao je Janković s izmjenama već na poluvremenu, ali su preko Alvyna Sanchesa nakon sat vremena igre Švicarci udvostručili vodstvo.

U 64. minuti u bh. timu još četiri izmjene tako da je izbornik dobio sliku o većem broju igrača danas, no do kraja utakmice Tresor Samba pogađa za konačnih 0:3.

Ovo nije kraj okupljanja za mlade reprezentativce pošto će za tri dana uslijediti gostovanje Sloveniji. Također je u pitanju prijateljski okršaj.