Vozači budite oprezni

Stanje na cestama u BiH: Kolnici mokri, očekuju se i susnježica i snijeg

Foto
Stanje na cestama u BiH: Kolnici mokri, očekuju se i susnježica i snijeg
26.03.2026.
u 07:24
Na brojnim dionicama u tijeku su radovi na sanaciji te je promet reguliran privremenom prometnom signalizacijom
Pogledaj originalni članak

Kolnici su mokri u pojedinim dijelovima zapadne i sjeverne Bosne, osobito u Krajini. Na krajnjem sjeverozapadu Bosne očekuje se susnježica koja prelazi u snijeg. Vjetar je umjeren do jak, povremeno s olujnim udarima, što stvara probleme na otvorenim dionicama.

U Hercegovini je kolnik pretežito suh ili vlažan, uz upozorenje na mogućnost odrona zemlje i kamenja. Vozačima se savjetuje opreznija vožnja prilagođena uvjetima na cesti uz poštivanje prometnih propisa, poručuju jutros iz BIHAMK-a. Na brojnim dionicama u tijeku su radovi na sanaciji te je promet reguliran privremenom prometnom signalizacijom.

Ključna ograničenja i radovi:

  • Dobro Polje – Miljevina: Zabranjen promet za sva vozila preko mosta. Vozila do 3,5 tone koriste pravce preko Grepka ili Kalinovika (19 km makadama), dok teretna vozila moraju prometovati preko Rogatice i Ustiprače.

  • Tomislavgrad – Prisoje: Zbog radova se prometuje naizmjenično, jednom trakom, uz semaforsku regulaciju (00-24 h).

  • Autocesta A1 (Sarajevo sjever – Podlugovi): Izgradnja bukobrana; promet preusmjeren u pretjecajni trak.

  • Autocesta A1 (Sarajevo zapad – Lepenica): Kod petlje Lepenica i tunela Igman prometuje se dvosmjerno, desnim trakom.

  • Jablanica – Blidinje: Dopušten promet za vozila do 3,5 tone, dok je za teža vozila i dalje na snazi obustava.

  • Šamac – Grebnica: Potpuna obustava prometa zbog sanacije pružnog prijelaza (osigurani alternativni pravci).

Granični prijelazi: Promet je povremeno pojačan, a zadržavanja za putnička vozila trenutno iznose od 30 do 40 minuta. Zbog uvođenja novog sustava registracije putnika na ulazu u EU (EES - Entry/Exit System), moguća su duža čekanja. Prijelaz Brčko otvoren je za vozila do 3,5 tone, Karakaj za sve kategorije, dok je na prijelazu Šepak zabranjen promet za teretna vozila.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.