Velika policijska akcija u više gradova

Policija krenula u veliku akciju "Piramida": Pretresi na 24 lokacije u četiri grada

Foto
Policija krenula u veliku akciju "Piramida": Pretresi na 24 lokacije u četiri grada
16.04.2026.
u 08:13
Pogledaj originalni članak

U ranim jutarnjim satima započeli su istodobni pretresi na ukupno 24 lokacije u okviru nastavka operativne akcije „Piramida“, koju provodi Uprava policije Ministarstva unutarnjih poslova Zeničko-dobojske županije u suradnji s Federalnom upravom policije i Ministarstvom unutarnjih poslova Republike Srpske, odnosno Policijskom upravom Istočno Sarajevo.

Postupa se po naredbama Općinskog suda u Visokom, a pretresi se provode na 16 lokacija na području Visokog, šest u Brezi, jednoj u Sarajevu i jednoj u Istočnom Sarajevu. Cilj akcije je lišavanje slobode osoba koje se dovode u vezu s kaznenim djelima zlouporabe opojnih droga i nedozvoljenog držanja oružja. Riječ je o nastavku aktivnosti u okviru akcije „Piramida“, u sklopu koje je od 1. siječnja do 15. travnja ove godine uhićeno 30 osoba te je izvršeno 13 pretresa na području Visokog, Olova, Breze, Vareša i Sarajeva.

Zajedničkim djelovanjem policijskih agencija u dosadašnjem tijeku akcije pronađeno je više od četiri kilograma opojne droge speed, 3,2 kilograma marihuane, pet pušaka, tri pištolja, jedna ručna bomba, tablete ecstasy te pribor za konzumiranje opojnih droga. Iz MUP-a ZDŽ navode da će više informacija o rezultatima akcije biti poznato nakon završetka svih aktivnosti koje su trenutačno u tijeku.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.