O INICIJATIVI DP-a

Plenković: Za promjenu izbornoga sustava u BiH potreban je konsenzus

Foto: Slavko Midzor/PIXSELL
Plenković: Za promjenu izbornoga sustava u BiH potreban je konsenzus
03.06.2026.
u 20:04
Na sastanku koalicije razgovaralo se o inicijativi DP-a da se u BiH za Hrvate osnuje posebna izborna jedinica
Pogledaj originalni članak

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković izjavio je u srijedu kako se na sastanku koalicije razgovaralo o inicijativi DP-a da se u BiH za Hrvate osnuje posebna izborna jedinica te da se radi o naporu za političkom vidljivosti, no za promjenu izbornoga sustava i Ustava potreban je konsenzus političkih stranaka i institucija u BiH.

Hrvatske političke stranke i hrvatski narod to, nažalost, ne mogu napraviti sami, rekao je Plenković u izjavi novinarima u Sisku dodavši kako su čuli njihove stavove i sugerirali da se inicijative koje imaju neke vanjskopolitičke reperkusije signaliziraju ranije, prenosi Hina.

Plenković je u srijedu sudjelovao na svečanosti dodjele ključeva korisnicima novoizgrađene zamjenske poslovno-stambene zgrade u Sisku te na svečanoj sjednici Gradskog vijeća u povodu obilježavanja Dana Grada Siska.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.