IZBJEGNUTA TRAGEDIJA

Opasnost u bh. gradu: Djeca pokraj šetnice pronašla bombu iz Drugog svjetskog rata, policija hitno blokirala teren

Foto: Centralna.ba
Opasnost u bh. gradu: Djeca pokraj šetnice pronašla bombu iz Drugog svjetskog rata, policija hitno blokirala teren
27.05.2026.
u 19:41
Odmah po dojavi, na teren su izašli pripadnici Policijske stanice Novi Travnik koji su osigurali i trakama ogradili šire područje oko mjesta pronalaska.
Pogledaj originalni članak

Prava drama odvijala se danas u Novom Travniku kada je grupa djece, igrajući se pokraj rijeke u blizini popularne gradske šetnice, pronašla eksplozivnu napravu za koju se pretpostavlja da potječe iz Drugog svjetskog rata, piše Centralna.ba.

​Zahvaljujući brzoj reakciji i pribranosti, izbjegnuta je potencijalna tragedija. Odmah po dojavi, na teren su izašli pripadnici Policijske stanice Novi Travnik koji su osigurali i trakama ogradili šire područje oko mjesta pronalaska.

​Opasnost tik uz šetnicu

​Prema prvim neslužbenim informacijama, djeca su neeksplodirano ubojito sredstvo (NUS) uočila u neposrednoj blizini korita rijeke, na potezu koji svakodnevno koristi veliki broj građana, rekreativaca i obitelji s djecom. Prema izgledu i stanju korozije, sumnja se na bombu koja je na ovom mjestu provela više od osam desetljeća, a na površinu je vjerojatno isplivala uslijed erozije tla ili promjene vodostaja.

​Apel roditeljima i građanima

Policija i civilna zaštita upozoravaju građane da se ne približavaju blokiranom području te da, ukoliko uoče slične sumnjive predmete, ni u kojem slučaju ih ne diraju, već odmah obavijeste policiju na broj 122.

Čeka se dolazak tima za uklanjanje

​Teren je trenutačno pod strogim nadzorom policijskih službenika koji dežuraju na lokaciji i brinu se za sigurnost prolaznika. O svemu je obaviješten i tim za Civilnu zaštitu te Federalna uprava civilne zaštite (FUCZ), čiji se dolazak očekuje kako bi se bomba na siguran način izuzela, transportirala i naknadno uništila na za to predviđenom lokalitetu.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.