ŽIVIO U SALZBURGU

Njemački milijunaš godinama varao sustav. Ima milijune eura, a sada ga traži policija

Foto
Njemački milijunaš godinama varao sustav. Ima milijune eura, a sada ga traži policija
09.03.2024.
u 21:07
On je navodno lažirao podatke o svom imovinskom stanju prilikom podnošenja zahtjeva za socijalnu pomoć
Pogledaj originalni članak

Njemački milijunaš na prijevaru je primao socijalnu pomoć od države, a policija iz austrijskog Salzburga sada ga traži. Muškarac (74) optužen je da je nezakonito primao socijalnu pomoć u vrijednosti većoj od 80.000 eura iako je imao imovinu vrijednu 15 milijuna eura i redovite prihode od najma.

Utvrđeno je kako je muškarac primio oko 34.000 eura socijalne pomoći između srpnja 2011. i kolovoza 2014. godine. Uz to, od kolovoza 2014. do ožujka 2023. primio je naknadu od mirovinskog osiguranja u iznosu od gotovo 50.000 eura, navodi Fenix magazin.

On je navodno lažirao podatke o svom imovinskom stanju prilikom podnošenja zahtjeva za socijalnu pomoć. Salzburškoj policiji trenutno nije poznato gdje se nalazi 74-godišnjak s obzirom na to da se odselio iz grada. 

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.