Još nedostupan vlastima

Pavlek je bio i u Moskvi, tamo ima tvrtku! Dokad ostaje nedostupan hrvatskim vlastima?

Foto: PIXSELL
Pavlek je bio i u Moskvi, tamo ima tvrtku! Dokad ostaje nedostupan hrvatskim vlastima?
30.03.2026.
u 15:43
Pavlekova odvjetnica Laura Valković, koja tvrdi da je Pavlek zapravo na godišnjem odmoru a ne u bijegu, najavila je žalbu na odluku suda kojom je njezinom klijentu istražni zatvor određen zbog bijega, opasnosti od utjecaja na svjedoke i ponavljanja kaznenog djela
Pogledaj originalni članak

Uhićenje Vedrana Pavleka još nije realizirano, a i kada bude, još će neko vrijeme biti nedostupan hrvatskim vlastima jer će se čekati izručenje. No, istražitelji su u međuvremenu došli do njegova mobitela pa će dokaze pronađene u njemu priložiti uz ono do čega su već došli tajno prateći Pavleka i njegove ljude od kolovoza prošle godine, piše Index.

Index sada doznaje nove detalje. Naime, rekonstruirano je i gdje se sve Pavlek nalazio od Zimskih olimpijskih igara koje su održane u Cortini d'Ampezzo, odnosno kako je izgledao njegov bijeg pred hrvatskim pravosuđem. 

Od ranije se zna da je još tijekom Olimpijade carina zaustavila Nenada Erora, djelatnika saveza, s preko sto tisuća eura u gotovini i popisom ljudi koji su taj novac trebali dobiti. Ispostavilo se da je to bila samo jedna od brojnih gotovinskih isplata s računa saveza. Eror je preko granice prenio gotovo 11 milijuna eura. Unosio je tu gotovinu u Hrvatsku, nakon što je ona nezakonito izvučena iz Hrvatskog skijaškog saveza.

Novac se, sumnja se, koristio za razna plaćanja ljudima koji su za HSS odrađivali poslove, ali i onima koji su sudjelovali u financijskim malverzacijama.
 

Dubai, Rusija, Turska

Nakon Olimpijade Pavlek je, prema informacijama do kojih su došli istražitelji, otputovao u Dubai. Nakon što je krenuo rat između Irana, Izraela i SAD-a, u kojem se na meti dalekometnih projektila našao i Dubai, Pavlek je otputovao u Rusiju, piše Index.

Zanimljivo je da se upravo u Rusiji, točnije u Moskvi, nalazi i jedna od tvrtki na čiji su račun isplaćivana sredstva iz HSS-a. Osim toga, novac se odlijevao i na račune tvrtki iz Lihtenštajna, Monaka, Mađarske, Srbije, San Marina i Slovačke.

Za sada nema informacija je li Pavlek u Rusiji podigao novac s računa tamošnje tvrtke, no ubrzo je putovanje nastavio prema Turskoj. Tamo ga je zatekla i vijest o otvaranju istrage i uhićenju najbližih suradnika. Troje njih završilo je u istražnom zatvoru.
 

Pavlek će se žaliti

Pavlekova odvjetnica Laura Valković, koja tvrdi da je Pavlek zapravo na godišnjem odmoru a ne u bijegu, najavila je žalbu na odluku suda kojom je njezinom klijentu istražni zatvor određen zbog bijega, opasnosti od utjecaja na svjedoke i ponavljanja kaznenog djela.

Naime, nakon što je dao ostavku, po mišljenju odvjetnice nema više opasnosti da bi mogao ponoviti kazneno djelo.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.