nezaboravno  iskustvo

FOTO Vrlosinjci se popeli na najviši vrh Durmitora – Bobotov kuk

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
23.06.2025.
u 14:39
Pogledaj originalni članak

Hrvatsko planinarsko društvo Vrlosinj protekli je vikend organiziralo dvodnevni izlet u NP Durmitor. Lijepo vrijeme i izazovan uspon učinili su ovu turu posebnom za 31 planinara koji su uspješno popeli najviši vrh Durmitora – Bobotov kuk, nazvan po drevnom plemenu Bobota koji zajedno sa susjednom Đevojkom i Bezimenim vrhom nosi slikovit naziv Podupirač neba ili Soa nebeska.

Foto

Foto

Bilo je to još jedno nezaboravno  iskustvo uspona od 10,5 kilometara zahtjevne planinarske staze, za koju je trebalo mnogo snage i planinarskog umijeća. Zauzvrat nas je Durmitor počastio svom svojom raskoši i predivnim pogledom s vrha prema planinama susjednih zemalja. 

"Boravili smo u planinskim kućicama smještenim u zelenom moru durmitorskih pejzaža. Uživali smo u pogledima na kanjon Tare s mosta ili zip linea, kako tko, a nakon toga u šetnji i kavi na Crnom jezeru s pogledom na jučerašnji vrh. Vedro iskustvo i jedva čekamo neku novu sličnu avanturu" – poručili su Vrlosinjci nakon još jednoga uspješnoga uspona.

Foto

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.