Tradicionalna Hodnja mira od Humca do Međugorja okupivši brojne hodočasnike koji uz pjesmu i molitvu hode do Međugorja krenula je jutros u šest sati ispred franjevačkog samostana sv. Ante na Humcu, a dolazak u Međugorje očekuje se oko 10,00 sati.
Hodnja mira redovno se odvija još od 1992. godine na inicijativu njemačkog hodočasnika i zaljubljenika u Međugorje Huberta Liebherra koji je tada sa skupinom od nekoliko stotina hodočasnika krenuo na molitveni hod moleći za mir u tada ratom pogođenoj Hrvatskoj i BiH.