Superveleslalom

Svindal pobijedio i osigurao mali globus, Kostelić 29., Ullrich 51.

03.03.2013.
u 12:57
Iza sebe je ostavio Georga Streitbergera, koji je zaostao 52 stotinke. Na trećem mjestu završio je Talijan Werner Heel
Pogledaj originalni članak

Aksel Lund Svindal pobjednik je superveleslaloma voženog u norveškom Kvitfjellu. Norvežanin je prvi put u karijeri slavio pred domaćom publikom, a ovom pobjedom osigurao je mali kristalni globus u ovoj disciplini, iako do kraja ima još jedna utrka. Ovo mu je bila peta pobjeda ove sezone, ukupno 21. u karijeri. Niz stazu se Svindal spustio u vremenu od minute 29 sekundi i 79 stotinki, a iza sebe je ostavio Georga Streitbergera, koji je zaostao 52 stotinke. Na trećem mjestu završio je Talijan Werner Heel s pet stotinki sporijim vremenom od drugoplasiranog Austrijanca.

Ivica Kostelić startao je 31., a završio je na 29. mjestu s dvije sekunde i 28 stotinki zaostatka za Svindalom. Spomenimo i da je drugi hrvatski predstavnik Max Ullrich završio na 51. mjestu s više od sedam sekundi zaostatka.

U ukupnom poretku vodeći je i dalje Marcel Hirscher sa 1215 bodova, a samo 29 bodova manje ima Svindal.