u ponoć stupilo na snagu

Od danas dvojno iskazivanje cijena u Hrvatskoj

Foto: Dusko Jaramaz/Pixsell
Od danas dvojno iskazivanje cijena u Hrvatskoj
05.09.2022.
u 07:40
Pogledaj originalni članak

Od ponoći je u Hrvatskoj na snagu nastupila obveza dvojnog iskazivanja cijena, u kunama i eurima, koja se odnosi na gotovo sve sudionike u platnom prometu.

Izuzeti su OPG-ovi, taksisti, lutrijske srećke, pokretne trgovine, samoposlužni aparati, kiosci i štandovi na tržnici.

U mnogim trgovinama lako se može uočiti da su artikli poskupjeli prilikom dvostrukog iskazivanja cijena, javlja HRT. 

- Određeni trgovci povećavaju cijene kako bi lakše poslije zaokruživali cijene na euro što je potpuno neopravdano jer smo u periodu inflacije i svega ostalog. Mislim da su potrošači sad tu vrlo na kliskom terenu, naglasila je Tanja Popović Filipović, Centar za edukaciju i informiranje potrošača.

 

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.