Šef ruske diplomacije

Lavrov: Rusija će nastaviti gađati lokacije koje koristi ukrajinska vojska

Foto
Lavrov: Rusija će nastaviti gađati lokacije koje koristi ukrajinska vojska
27.04.2025.
u 19:12
"I dalje ćemo nastaviti ciljati lokacije koje koristi ukrajinska vojska, neki plaćenici iz stranih zemalja i instruktori koje su Europljani službeno poslali da bi pomogli pri ciljanju ruskih civilnih lokacija“, rekao je Lavrov
Pogledaj originalni članak

Rusija će nastaviti gađati položaje koje koristi ukrajinska vojska, rekao je u intervjuu u nedjelju ruski ministar vanjskih poslova, a ukrajinski predsjednik  Volodimir Zelenski je kazao da je Rusija već izvela 70 napada.

Šef ruske diplomacije Sergej Lavrov rekao je da prošlotjedni smrtonosni ruski raketni napad na stambenu zgradu u Kijevu nije bio usmjeren u potpunosti na "civilnu" metu.

"I dalje ćemo nastaviti ciljati lokacije koje koristi ukrajinska vojska, neki plaćenici iz stranih zemalja i instruktori koje su Europljani službeno poslali da bi pomogli pri ciljanju ruskih civilnih lokacija“, rekao je Lavrov u intervjuu  snimljenom u četvrtak nakon napada u CBS-jevoj emisiji Face the Nation.

Napad u kojem je poginulo najmanje 12 ljudi u petak je potaknuo američkog predsjednika Donalda Trumpa da uputi rijetku kritiku ruskome predsjedniku Vladimiru Putinu koji je na društvenim mrežama napisao: "Vladimire, STOP".

Zelenski, koji se u subotu prije pogreba pape Franje u Rimu sastao s Trumpom, na Telegramu je napisao kako ga je njegov vrhovni vojni zapovjednik izvijestio da je Rusija u nedjelju već izvela gotovo 70 napada. Kazao je i da je situacija i dalje teška.

"Situacija na bojišnici i stvarna aktivnost ruske vojske dokaz su da trenutačno ne postoji dovoljno snažan pritisak na Rusiju iz svijeta koji bi pridonio okončanju ovoga rata", napisao je u nedjelju.

Lavrov je rekao da Rusiji nikad nije ponuđena pomoć za rad ukrajinske nuklearne elektrane Zaporižje te je dodao da bi Rusija bila spremna uskladištiti obogaćeni iranski nuklearni materijal kad bi i Sjedinjene Države i Iran smatrale da je to korisno.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.