nogomet

Zrinjski ostao bez Europe, Velež i Široki izborili plasman

30.05.2021.
u 19:14
Velež i Široki su upisali pobjede i izborili plasman u Europu, dok je Zrinjski u ovoj borbi bio najveći gubitnik i Plemiće iduće sezone nećemo gledati u europskim natjecanjima.
Pogledaj originalni članak

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su danas u gostima ekipu Tuzla Cityja sa 2:1, ali se Plemići nisu uspjeli plasirati u Europu jer su pobjede u ovom kolu upisali Velež i Široki Brijeg.

Zrinjski je danas u Banoviće stigao po tri boda, te su se Plemići nadali kiksu Veleža ili Širokog Brijega kako bi se plasirali u Europu, piše sportsport.ba.

Plemići su dosta bolje otvorili utakmicu i zaprijetili su u 11. minuti kada je Magdić pokušao, ali Tuzla City se uspio obraniti.

Međutim, samo sedam minuta kasnije Zrinjski je poveo s 1:0. Juranović je izveo korner, a u kaznenom prostoru Tuzla Cityja najbolje se snašao Nemanja Bilbija koji pogađa glavom za 1:0.

U nastavku utakmice gledali smo nešto mirniju utakmicu. Zrinjski je čuvao prednost, dok igrači Tuzla Cityja nikako nisu uspjeli doći do svoje igre i zaprijetiti golu Plemića.

I kada se očekivao kraj prvog dijela Zrinjski je poveo s 2:0. Sudac je svirao penal nakon što je oboren Juranović, a svoj drugi gol na utakmici zabija Bilbija.

U drugom poluvremenu u Banovićima smo gledali pravu uspavanku. Prvu šansu vidjeli smo u 66. minuti kada je Enin pokušao, ali je Fejzić uspio obraniti njegov udarac.

Igrači Zrinjskog imali su prednost i osluškivali su rezultate iz Doboja kod Kaknja i Bijeljine. Trebalo im je da remiziraju ili Velež ili Široki Brijeg da se plasiraju u Europu, ali se to nije dogodilo.

Treba dodati da je Tuzla City u samom kraju utakmice uspio smanjiti rezultat, a pogodak za konačnih 1:2 postigao je Mišić iz penala.