Zrinjski golom iz jedanaesterca došao do pobjede nad GOŠK-om

17.03.2019.
u 17:26

Zrinjski je u 23. kolu Premijer lige BiH Pod Bijelim brijegom dočekao GOŠK i slavio je pobjedu od 1:0.

GOŠK je bolje ušao u utakmicu i nakon deset minuta su prijetili dva puta. Vego i Ramić su šutirali prema golu, ali je Brkić bio siguran.

Zrinjski je prvu prijetnju prema golu gostiju imao u 14. minuti. Stojkić šutira dosta dobro sa 16 metara, Kozić brani, piše Sportsport.ba.

Četiri minute kasnije Rustemović je u prilici. Nakon kornera je dobro skočio, a loptu na putu prema golu zaustavlja stativa.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše nogometne ljepote. Bilo je tu nekoliko poluprilika, ali se na odmor otišlo bez golova.

Nastavak utakmice nije donio previše. Zrinjski je imao posjed, GOŠK se dobro branio, ali u 74. minuti domaći su ipak poveli. Dosuđen je iz jedanaesterac, a Miloš Filipović je pogodio za 1:0.

Do kraja utakmice promjene rezultata nije bilo. Ostalo je 1:0 za Plemiće koji su došli do veoma važna tri boda.