Susret BiH i Italije je u utorak

Talijani o Zmajevima: "BiH nije nogometna sila poput Hrvatske ili Srbije, dostižni su"

Foto: Armin Durgut/Pixsell
Talijani o Zmajevima: "BiH nije nogometna sila poput Hrvatske ili Srbije, dostižni su"
28.03.2026.
u 19:45
"Ni mi ne bismo dobro podnijeli da je situacija obrnuta. Ono što su učinili Dimarco, Esposito i Vicario bila je gesta koja je trebala ostati unutar svlačionice, ali ju je televizija prenijela javnosti"
Pogledaj originalni članak

Veliku buru podigla je snimka nekolicine talijanskih reprezentativaca koji su otvoreno slavili prolazak Bosne i Hercegovine u finale baraža umjesto Walesa. Time su jasno aludirali da će im momčad Sergeja Barbareza biti znatno lakši protivnik na putu prema Svjetskom prvenstvu. Ugledna Gazzetta dello Sport navodi kako je, nakon objave te snimke, ljutnja u BiH sasvim razumljiva.

"Ni mi ne bismo dobro podnijeli da je situacija obrnuta. Ono što su učinili Dimarco, Esposito i Vicario bila je gesta koja je trebala ostati unutar svlačionice, ali ju je televizija prenijela javnosti", stoji u tekstu u kojem se dalje pojašnjava:

"Razlog ovakve reakcije leži u kvaliteti dviju momčadi, počevši od objektivnog parametra FIFA-ine ljestvice. Wales je bio 35., dok je Bosna i Hercegovina na 71. mjestu. Ipak, takve brojke više odgovaraju tenisu. U nogometu su važnije druge stvari, a Wales je djelovao spremnije za ulazak u finale. BiH, s druge strane, nije Hrvatska niti Srbija – dakle, nije velika sila bivše Jugoslavije", dodaje se u analizi.

Na kraju, talijanski list zaključuje da je BiH, bez lažne skromnosti, "dostižna".

"Stadion u Zenici, dodatno smanjen zbog FIFA-ine kazne i sigurnosnih razloga, moći će primiti najviše devet tisuća gledatelja. Recimo to otvoreno: dostižni su. Ali, sve ovisi o nama. Sasvim je sigurno da smo im ovim potezom dali dodatni motiv, a to nam doista nije bilo potrebno", zaključuje Gazzetta.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.