PRATITE NA VEČERNJI.BA IZ MINUTE U MINUTU:

SP U RUKOMETU: BIH - IRAN 30:25

16.01.2015.
u 12:07
Reprezentacija BiH u 13 sati igra prvu utakmicu Svjetskog rukometnog prvenstva protiv reprezentacije Irana u gradu Lusailu. Tekstualni prijenos susreta možete pratiti na našemu portalu

14.37 - U zadnjem napadu Iranci pogađaju. BiH je došla do prve pobjede na velikom natjecanju. Nakon očajnog prvog poluvremena, izabranici Dragana Markovića u drugom dijelu su pokazali svoje pravo lice, preokrenuli rezultat i na kraju potpuno zasluženo slavili protiv reprezentacije Irana rezultatom 30:25. Bravo zmajevi!

14.36 - Janković je strijelac za +6, 30:24 za BiH

14.35 - Što god Iranci da urade, BiH ima odgovor. Još jedna obrana Burića

14.34 - Toromanović pogađa, rezultat glasi 29:24 za BiH

14.33 - BiH izvrsna u bloku, ali Mikić ne pogađa kontru

14.32 - Sedmerac za Iran, Esteki je siguran, 28:24

14.31 - Sada je time out, izbornik Irana traži agresivniju igru od svojih igrača a izbornik BiH Dragan Marković traži sigurnu igru. Pet minuta je do kraja susreta

14.30 - Burić niže obrane, Prce ponovno puca ali vratar Irana brani

14.29 - Nikola Prce postiže prvi gol na SP-u i diže navijače na noge. Bravo majstore

14.28 - Sedmerac za Iran, Esteki pogađa za 27:23

14.28 - Vranješ je isključen na dvije minute

14.26 - Karačić iz teške pozicije vraća zmajeve na +5, BiH ima 66% efikasnost šuta

14.25 - Kiani pogađa za Iran, 26:22

14.25 - Malinović pogađa, sada je 26:21

14.25 - Još jedna obrana Burića

14.23 - Kontra zmajeva i Ovčina pogađa za pet razlike, Iranci uzvraćaju. Rezultat je 25:21

14.20 - Čelica dovodi BiH na +4, sada je 24:20

14.19 - BiH odlično igra u obrani

14.17 - Karačić siguran i BiH vodi 23:20. Posljednjih 15 minuta susreta, time out, a zmajevi vode tri razlike

14.16 - Kontra BiH, ali Ovčina neuspješan

14.14 - Sada je sedmerac za BiH, Terzić je siguran, 22:20

14.13 - Sedmerac za Iran. Esteki smanjuje, rezultat je 21:20

14.12 - Ponovno je BiH na +2, strijelac je Čelica. Nakon toga sedmerac za Iran a Čelica ide na hlađenje dvije minute.

14.11 - Strašan gol Ovčine kad je najpotrebnije. BiH vodi 20:19

14.10 - Skupina od 500 navijača Irana ušla je na utakmicu

14.10 - S velike udaljenosti Esteki donosi izjednačenje Iranu. Rezultat glasi 19:19

14.09 - Čelica šutira ali vratar Irana brani, nakon toga kontra Irana i već je 19:18, plus isključenje Malinovića

14.08 - Čelica vodi BiH na +3, nakon toga Heidapour smanjuje na 19:17

14.06 - Sedmerac za Iran, Karačić zaradio isključenje. Masaeli previše odugovlači s izvođenjem sedmerca, sudac pokazuje da je isteklo vrijeme

14.05 - Ovčina pogađa za +2, sada je 18:16 za BiH

14.03 - Bravurozna obrana Burića, Kazemiju dvije minute "hlađenja"

14.03 - Serija promašaja Iranaca se nastavlja, odlična igra bh. obrane

14.01 - Rukometaši BiH prešli su u vodstvo. 17:16 za BiH

14.00 - BiH izgleda preporođeno. Vranješ dovodi zmajeve do izjednačenja, a Kazemi je isključen na 2 minute. Bravo zmajevi, sada je 16:16

13.59 - Burić brani zicer, Karačić u kontranapadu dovodi BiH na samo gol zaostatka. Sada je 16:15

13.59 - Vrhunski šut Dejana Malinovića i BiH je na dva gola zaostatka. Rezultat je 16:14

13.57 - Čelica kroz noge Iranskog vratara zabija za 16:13. Minut kasnije Bijari je isključen zbog prekršaja na Čelici

13.56 - Počelo je drugo poluvrijeme

13.40 - Kraj prvog poluvremena, Iran vodi 16:12

13.39 - BiH sada ima i sreće. Masaeli promašuje zicer, ali u sljedećem napadu istom mjerom "uzvraća" Karačić

13.39 - Vražalić ponovno neprecizan. Isključen Savić, sedmerac za Iran i +4

13.37 - Heidarpour ponovno za +3, briljantna akcija Iranaca

13.35 - Toromanović 14:12

13.33 - Savić smanjuje na 13:11, no Bijar ponovno vraća Iran na +3, 14:11 za Iran

13.30 - Esteki iz kontre pogađa za 12:10. Vražalić skupio peti promašaj a Iran dolazi na +3. Sada je 13:10

13.25 - Abouele kroz noge Grahovcu za 11:9. Iranci igraju obranu na rubu isključenja. Karačić smanjuje na 11:10, Rajabi isključen

13.22 - Rajabi ponovno dovodi Iran na +2, a Toromanović iz teške situacije vraća na gol zaostatka. Sada je 10:9 za Iran.

13.21 - Sedmerac za BiH. Terzić siguran, smanjuje na 9:8

13.20 - Abelui dovodi Irance za +2. Rezultat je 9:7

13.19 - Dvije minute - Ovčina. U istoj minuti četvrta obrana Grahovca

13.17 - Ponovno kontra Irana i Kiani pogađa za 8:7. Nakon toga prvi sedmerac za BiH. Prce je neprecizan

13.15 - Nakon dva promašaja Vražalić ipak pogađa. Rezultat je 7:7

13.14 - Žuti karton za Toromanovića

13.13 - Kontra Irana i Rajabi pogađa za 7:6

13.13 - Nekoliko napada bez promjene rezultata. Vražalić dva puta neprecizan

13.11 - Dvije minute isključenja za Terzića. Grahovac odlično brani neugodan šut Nadrija

13.10 - Ovčina pogađa za 5:5, Nadri ponovno Iran dovodi u vodstvo ali Čelica iz kontre opet poravnava. 6:6

13.10 - Isti igrač minutu kasnije dovodi Iran ponovno u vodstvo. Sada je 5:4 za Iran

13.09 - Itanci ponovno dolaze do izjednačenja. Sekenari za 4:4

13.06 - U istoj minuti BiH iz kontra napada dolazi do izjednačenja. Vranješ je strijelac za 4:3

13.06 - Malinović pogađa za izjednačenje. Rezultat je 3:3

13.05 - Nakon duže akcije reprezentacije BiH, Karačić šutira ali vratar Irana brani. Odmah uzvraćaju Iranci i ponovno dolaze u vodstvo, 3:2 za Iran.

13.04 - Iran vraća rezultat u egal. 2:2

13.02 - Iranci kruže pred vratima reprezentacije BiH i na kraju šalju loptu pored gola. S druge strane Vražalić pogađa i dovodi zmajeve u vodstvo. 2:1 za BiH.

13.01 - U narednom napadu za BiH pogađa Čelica i donosi izjednačenje. Duško Čelica postigao je prvi pogodak za zmajeve na Svjetskom prvenstvu.

13.00 - Utakmica je počela. Pred kraj prve minute Iran dolazi u vodstvo pogotkom Estekina, nakon što je BiH imala neuspješan napad.

12.45 - Petnaest je minuta do povijesnog nastupa rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, prvog nastupa na Svjetskom rukometnom prvenstvu. Izbornik Dragan Marković suprotstavit će se Irancima sa sljedećim igračima: Nebojša Grahovac, Faruk Vražilić, Alen Ovčina, Josip Perić, Mirko Mikić, Senjamin Burić, Stefan Janković, Benjamin Burić, Kosta Savić, Mirsad Terzić, Muhamed Toromanović, Duško Čelica, Ivan Karačić, Nikola Prce, Vladimir Vranješ i Dejan Malinović. Iranci nastupaju u sastavu: Heidari Rad, Barkhordari, Heidarpour, Rajabi, Masaeli, Esteki, Mousavi, Bijari, Esteki A., Karamian, Abouei, Kazemi, Nadri, Sadeghi, Kiani i Sekenari. Izbornik je Borut Maček.