Premijer liga BiH: Sarajevo - Zrinjski (19 sati)

Slišković: Nećemo kalkulirati, u Sarajevu idemo na pobjedu

09.04.2017.
u 07:00

Trener Zrinjskog Blaž Slišković pred današnje gostovanje u Sarajevu, gdje će aktualni prvak BiH snage odmjeriti s istoimenim klubom na stadionu Koševo, obratio se jučer medijima. - Pred nama je iznimno teška utakmica jer se Sarajevo pobjedom u Tuzli 100 posto uključilo u borbu za naslov prvaka BiH i sigurno će nastojati pred svojom publikom te ambicije realizirati pobjedom. Mi poslije kvalitetne igre u drugom poluvremenu protiv Željezničara vjerujemo da ćemo kvalitetno i borbeno odigrati u Sarajevu i ako bude tako, ne bojim se za rezultat. Mislim da smo u uzlaznoj putanji, da smo povratili samopouzdanje bez obzira na to što nismo pobijedili Željezničar. Ako uđemo u utakmicu da pobijedimo, što ću naravno zahtijevati od svojih igrača, onda možemo očekivati kvalitetnu igru i osvajanje ne samo jednog nego i sva tri boda. Idemo u Sarajevo pobijediti, nećemo kalkulirati, kazao je trener Zrinjskog i dodao: -Sarajevo dosta oscilira. Pobijedili su u Tuzli, ali Sloboda nije odigrala ništa posebno. Nisu ostavili dojam ekipe koja gazi sve pred sobom. Naravno da su kući opasni, posebno u prvih 15-20 minuta nošeni publikom naprave pritisak. Moramo držati raspored, koncentrirati se maksimalno na prvih 15-20 minuta i ako izdržimo pritisak, što utakmica bude dalje odmicala, ići će u našu korist, kazao je Slišković.