LMZ općine Grude

Slavili Centar, Dragićina i Drinovci

14.07.2016.
u 09:00

Prvo kolo Lige mjesnih zajednica u Grudama je kompletirano utakmicama u skupini B. U prvoj utakmici prošlogodišnji viceprvak i najuspješnija momčad LMZ-a ovog desetljeća Grude Centar igrala je s ekipom Grude Boboška. Iako je Centar bio izraziti favorit s obzirom na dominaciju iz ranijih sezona, Boboška se pokazala kao neugodan protivnik. Centar je vodio s 2:0 u prvom poluvremenu i malo tko je vjerovao u iznenađenje, ali Boboška se nije predavala. Zabili su četiri gola u nizu i poveli 4:2, ali nakon toga na scenu stupa Ante Ćorluka i pokazuje zbog čega je jedan od najboljih mladih malonogometaša u Hercegovini, pa i šire. Centar je naposljetku slavio s 6:4 i nositelji nisu dopustili iznenađenje. Hat-trick na utakmici postigao je Ante Ćorluka, 2 gola zabio je Boris Miloš, a 1 Ivan Ćorluka, dok su za Bobošku bili precizni Ante Alpeza, Mate Mikulić, Luka Filipović i Andrija Žulj. Igračem utakmice proglašen je Ante Ćorluka. Druga utakmica bila je dosta čvrsta i neizvjesna, a prošlogodišnji brončani Sovići Donji podijelili su bodove s prvakom iz 2013. Tihaljinom. Rezultat je bio 2:2, a golove za Soviće zabili su Blago Grubišić i Bruno Prlić koji je proglašen igračem utakmice, a za Tihaljinu su pogađali Tomislav i Ivan Perić. Treću utakmicu igrale su Dragićina i Grude Zapad. Premda je Grude Zapad bio bolji u prvom dijelu i vodio s 1:0 golom Šimuna Zorića, Dragićina u nastavku utakmice preokreće rezultat i dobiva 3:1 golovima Vinka Palca, Rade Bošnjaka i Hrvoje Leke. Igrač utakmice bio je Vinko Palac. U posljednjoj utakmici Drinovci su deklasirali Pocrte s 5:1. I jedni i drugi su pomladili ekipu u odnosu na ranije godine, a bolju smjenu generacija izgleda da su napravili Drinovci. Strijelci za pobjedničku momčad bili su Ivan Pandžić s 2 gola te Frano i Toni Tomas te Josip Glavaš. Gol za Pocrte postigao je Petar Marić. Igrač utakmice je Ivan Pandžić. Liga se nastavlja večeras.•