Konferencijska liga

Rapid eliminirao Borca (2:1) tek nakon produžetaka

Foto
Rapid eliminirao Borca (2:1) tek nakon produžetaka
13.03.2025.
u 21:49
Pogledaj originalni članak

Bečki Rapid svladao je Borac iz Banje Luke rezultatom 2:1 nakon produžetaka i plasirao se u osminu finala Uefine Konferencijske lige. Nakon 1:1 prije sedam dana u Banjoj Luci, Rapid je u večerašnjem uzvratu u Beču žestoko pritisnuo bh. prvaka od prve minute. Domaći nogometaši imali su veliki broj prilika u prvom poluvremenu, pogodili su gredu u dva navrata, ali unatoč svemu na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Redale su se i u nastavku prilike pred golom Borca, a s nekoliko fantastičnih intervencija svoju ekipu u igri držao je vratar Filip Manojlović. Borac je svoju priliku dočekao iz kontranapada u 66. minuti kada je Sandi Ogrinec zabio za 0:1. Stefan Savić je prošao po desnoj strani, ubacio je u sredinu kaznenog prostora, a slovenski napadač pogodio je iz voleja za vodstvo Borca. Rapid je uzvratio u 70. minuti kada je prizemnom loptu s ruba kaznenog prostora Dion Beljo svladao Manojlović za 1:1.

U preostalih 20 minuta igre nije više bilo golova pa se ušlo u produžetke. Borac je izdržao samo šest minuta, a onda je s desetak metara iskosa Louis Schaub zatresao Borčevu mrežu za vodstvo domaćih nogometaša. Nisu Banjolučani imali snage ozbiljnije zaprijetiti u preostalom vremenu i utakmica je završila pobjedom Rapida 2:1 nakon 120 minuta igre. Borac je tako završio svoj europski nastup, a Bečlije su se plasirale u osminu finala Konferencijske lige.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.